Budżet obywatelski w Lublinie!

1 Comment

Fundacja Wolności rozpoczyna projekt „Budżet partycypacyjny w dzielnicy Rury„.

W piątek, 4 stycznia spotykamy się z pracownikami Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin oraz Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Lublin a w sobotę z przedstawicielami Zarządu Dzielnicy Rury, aby przedyskutować szczegóły współpracy.

W tym roku podziału środków z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Rury dokonają sami mieszkańcy. Najpierw wskażą potrzebne inwestycje a potem wspólnie wybiorą te, które zostaną zrealizowane.

Taki sposób dysponowania budżetem nazywa się partycypacyjnym (z ang. participation – uczestnictwo), bo wszyscy mieszkańcy dzielnicy mają wpływ na jego przeznaczenie.

Projekt jest dofinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.

• Andrzej Jędrzejewski

Zapraszam do Demokracji Bezpośredniej regjonu lubelskiego: forum http://www.dblublin.fora.pl . Proponuje współprace z uwagi na to izinstytucja budżetu partycypacyjnego jest jednym z kierunków działań Demokracji Bezpośredniej