Podsumowanie spotkania w Zespole Szkół przy ul. Rzeckiego

Spotkanie mieszkańców dzielnicy Rury ws budżetu obywatelskiego 201322 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 odbyło się kolejne spotkanie mieszkańców dzielnicy Rury, w sprawie budżetu obywatelskiego.

Propozycje i uwagi zgłoszone przez mieszkańców w czasie         Spotkanie mieszkańców dzielnicy Rury  ws budżetu obywatelskiego 2013      spotkania w dniu 22 marca 2013 :

1. Brak dojazdu do szkoły i przedszkola przy ul. Rzeckiego. Mieszkańcy zaproponowali dwie możliwości – zrobienie drogi od szkoły do ul. Zana, lub od strony ul. Pozytywistów. W obu przypadkach należałoby zamknąć dla samochodów ciąg pieszo-jezdny na ul. Rzeckiego. Wpłynęłoby to na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza dzieci, chodzących do przedszkola i szkoły przy ul. Rzeckiego. Zobowiązaliśmy się do zweryfikowania kosztów obydwu rozwiązań. Co prawda kwoty tych inwestycji z pewnością przekraczają wartość rezerwy celowej, ale jak się okazało, ma istotne znaczenie dla mieszkańców. Obecni na spotkaniu członkowie Rady Dzielnicy zadeklarowali zorganizowanie oddzielnego spotkania z mieszkańcami osiedla Prusa poświęconego tej sprawie.
  2. Zagospodarowanie wąwozu. Mieszkańcy zaproponowali, aby stworzyć tam miejsce przyjazne dla dzieci. Zwrócili uwagę, że kiedyś już były tam huśtawki.
  3. Budowa chodnika i miejsc postojowych przy ul. Magdaleny Brzeskiej.

Po raz kolejny obecni na spotkaniu zwrócili uwagę, że kwota rezerwy celowej do dyspozycji rad dzielnic jest bardzo mała i niewiele można dzięki niej zrobić. Jedna z obecnych na spotkaniu osób wręcz stwierdziła, że szkoda ją wydawać na remont ulicy lub chodnika, bo takie inwestycje pochłaniają duże pieniądze. Lepszym rozwiązaniem byłoby przeznaczyć tę kwotę na urządzenia i sprzęt do zabaw dla dzieci oraz zajęcia (np. sportowe lub edukacyjne) dla mieszkańców.