Podsumowania spotkania w Domu Kultury LSM

No Comments

W spotkaniu uczestniczyło kilkanaścieMieszkańcy mieli wiele do powiedzenia :) osób, w tym przedstawiciele Rady Dzielnicy Rury. Po zaprezentowaniu idei budżetu obywatelskiego oraz przedstawieniu harmonogramu działań zachęciliśmy mieszkańców do dyskusji nt. wykorzystania środków z rezerwy celowej.

Kilka z przybyłych osób przedstawiło swoje pomysły, dotyczące m. in. budowy hyde-parku na terenie dzielnicy (miejsca zabawy i wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych), zwiększenia liczby miejsc parkingowych na os. Mickiewicza, a także remontów konkretnych fragmentów ulic i chodników.

Tak jak na poprzednich spotkaniach pojawiły się głosy, że środki będące w dyspozycji Rady Dzielnicy są bardzo małe i nie wystarczające na potrzeby dzielnicy tej wielkości.

Spotkanie przebiegło w miłej, sąsiedzkiej atmosferze a obecni zgodnie stwierdzili, że należy angażować mieszkańców do aktywności obywatelskiej, która jest na znacznie niższym poziomie niż w zachodnich demokracjach.

Było to ostatnie z trzech spotkań informacyjnych dla mieszkańców dzielnicy. Jeszcze do 10 kwietnia można zgłaszać projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego (można je wysłać mailem). Po zweryfikowaniu propozycji pod względem formalno-prawnym przez Urząd Miasta, mieszkańcy będą mogli głosować na wszystkie projekty. Na podstawie wyników głosowania zostanie przygotowana uchwała Rady Dzielnicy Rury w sprawie podziału rezerwy celowej na 2013 rok.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy