Dostępność siedzib Rad Dzielnic dla osób z niepełnosprawnością

Wykonaliśmy przegląd miejsc, w których obradują poszczególne Rady Dzielnic, pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do zapoznania się z raportem:

Bronowice

Adres siedziby: ul. Krańcowa 106

Kontakt telefoniczny: jest

Siedziba mieści się na parterze. Sala, w której odbywają się zebrania jest dość ciasna. Wejście znajduje się od strony ulicy (jest szeroki chodnik). Przed wejściem jest niewielki stopień.

Dziesiąta

Adres siedziby: ul. Mickiewicza 36

Kontakt telefoniczny: jest

Posiedzenia odbywają się w szkole w jednej z sal lekcyjnych. Przed głównym wejściem do szkoły są schody. Można też wejść tylnym wejściem, ale tam również znajdują się schody (cztery).

Czechów Południowy

Adres siedziby: ul. Kurantowa 4/139A

Kontakt telefoniczny: jest

Siedziba rady znajduje się na ostatnim piętrze wieżowca. Wjazd na górę windą. Sam budynek jest trudny do odnalezienia. Pokój, w którym obraduje rada jest dość ciasny.

Kalinowszczyzna

Adres siedziby: ul. Kleeberga 12A

Kontakt telefoniczny: jest (tylko stacjonarny)

Siedziba znajduje się w budynku nad pasażem handlowym. Wejście z dołu wiąże się z pokonaniem wielu schodów. Sala, w której odbywają się zebrania jest przestronna.

Konstantynów

Adres siedziby: Al. Kraśnicka 76

Kontakt telefoniczny: jest

Sala posiedzeń znajduje się na terenie parafii. Wejście z tyłu kościoła, na parterze. Przed salą znajduje się długi korytarz. Sama sala jest duża i zawiera dużo krzeseł dla gości.

Ponikwoda

Adres siedziby: ul. Owocowa 6

Kontakt telefoniczny: jest

Posiedzenia odbywają się w siedzibie przedszkola. Sala jest duża i jest wiele miejsca do siedzenia. Krzesła są tak ulokowane, że jest dobra widoczność obradujących.

Śródmieście

Adres siedziby: ul. Królewska 3

Kontakt telefoniczny: jest

Obrady odbywają się w sali wynajmowanej od Solidarności. Budynek jest zlokalizowany blisko przystanku, w centrum miasta. Wejście od głównej ulicy. Niestety w sali znajdują się kolumny, które mogą utrudniać widoczność.

Węglin Południowy

Adres siedziby: ul. Roztocze 14

Kontakt telefoniczny: jest

Wejście do budynku znajduje się na parterze, ale należy zejść kilka schodów w dół.

Wieniawa

Adres siedziby: Al. Racławickie 22

Kontakt telefoniczny: jest

Siedziba Rady znajduje się na parterze budynku w pasażu przy Al. Racławickich. Aby przekroczyć próg, należy pokonać jeden stopień. Niedaleko jest przystanek autobusowy. Przed samym wejściem są schody, ale istnieje możliwość ich obejścia. Sala posiedzeń jest nieduża, ale duże okno zapewnia dobre nasłonecznienie.