Budżet obywatelski w Lublinie!

1 Comment

Fundacja Wolności rozpoczyna projekt „Budżet partycypacyjny w dzielnicy Rury„.

W piątek, 4 stycznia spotykamy się z pracownikami Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin oraz Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Lublin a w sobotę z przedstawicielami Zarządu Dzielnicy Rury, aby przedyskutować szczegóły współpracy.

W tym roku podziału środków z rezerwy celowej Rady Dzielnicy Rury dokonają sami mieszkańcy. Najpierw wskażą potrzebne inwestycje a potem wspólnie wybiorą te, które zostaną zrealizowane.

Taki sposób dysponowania budżetem nazywa się partycypacyjnym (z ang. participation – uczestnictwo), bo wszyscy mieszkańcy dzielnicy mają wpływ na jego przeznaczenie.

Projekt jest dofinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

    • Andrzej Jędrzejewski
    • 19 maja 2013

    Zapraszam do Demokracji Bezpośredniej regjonu lubelskiego: forum http://www.dblublin.fora.pl . Proponuje współprace z uwagi na to izinstytucja budżetu partycypacyjnego jest jednym z kierunków działań Demokracji Bezpośredniej

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy