Szkolenie nt. monitoringu sportu

No Comments

szkolenie obywatelski monitoring sportuW dniach 14-16 września wzięliśmy udział w szkoleniu w Konstancinie-Jeziorna pod Warszawą, które zainaugurowało obywatelski monitoring sportu. Fundacja Wolności jest jedyną organizacją, która będzie monitorować wydatkowanie publicznych pieniędzy na sport w Lublinie.

Na trzydniowym szkoleniu poruszano problematykę metodologii badań, kwestii finansowania sportu z budżetu gminy, dostępu do infrastruktury sportowej dla osób z niepełnosprawnością, korzystaniu z prawa do udostępniania informacji publicznej. Był też czas na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń z uczestnikami z innych miejsc w kraju.

Obywatelski Monitoring Sportu organizuje Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy