Już niebawem rusza „Ekonomia w Działaniu”!

Projekt „Ekonomia w Działaniu” powstał z inicjatywy grupy młodych ludzi, zainteresowanych  tematyką ekonomii. Jego celem jest podniesienie świadomości ekonomicznej oraz upowszechniania postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży.

Swoimi działaniami chcemy zwrócić uwagę na potrzebę prowadzenia edukacji ekonomicznej, która ma wpływ na nasze dorosłe życie, od codziennych finansów domowych, po poziom emerytury.

Projekt polega na organizacji czterech całodniowych szkoleń o tematyce inwestowania oraz wyjeździe studyjnym na giełdę papierów wartościowych do Warszawy.

Uczestnicy projektu na podstawie zdobytej wiedzy przygotują artykuły ekonomiczne na portal internetowy dla młodzieży oraz przeprowadzą sześć szkoleń w swoich lokalnych społecznościach.

Projekt będzie realizowany w ramach programu „Młodzież w Działaniu”.