Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne warsztaty „Ocena jakości prawa. Monitoring i ewaluacja prawa” w Lublinie w dniu 28 stycznia 2020 r. w godz. 10.00–16.30 realizowane w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa”.
Szkolenie odbędzie się w Lublinie, w siedzibie Fundacji Wolności, ul. Krakowskie Przedmieście 13/5A (I piętro).
Program warsztatów obejmuje m.in.:
- monitoring i ewaluacja w procesie stanowienia prawa,
- źródła i rodzaje informacji niezbędnych do monitorowania i oceny prawa,
- narzędzia analizy regulacji prawnych m.in.: metody ilościowe, analiza danych zastanych, wywiad pogłębiony, wywiad zogniskowany, studium przypadku, analiza kosztów i korzyści,
- ocena skutków regulacji jako narzędzie polityki publicznej opartej na dowodach,
- współpraca z innymi organizacji,
- wykorzystanie danych i ocen pozyskanych monitoringu i ewaluacji prawa,
- studia przypadków,
- praca warsztatowa.
Aby wziąć udział w warsztatach przed szkoleniem należy:
(1) zarejestrować się
(2) zrealizować wstępne szkolenie e‑learningowe dotyczące zagadnień prawno-konsultacyjnych.
Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji oraz realizację kursu e‑learningowego do dnia 26 stycznia 2020 r.
Uczestnicy warsztatów otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty ukończenia szkolenia. W ramach zajęć przewidziana jest przerwa kawowa oraz obiad.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: inpris@inpris.pl. Działa punkt kontaktowy, w którym można zasięgnąć informacji o szkoleniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–17:00, wysyłając wiadomość na adres akademia@wise-europa.eu lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 513 14 18.
Warsztaty dobywają w ramach projektu „Akademia Stanowienia Dobrego Prawa”. Projekt realizują wspólnie: WiseEuropa (Fundacja Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych i Europejskich) i INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa
Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego” (POWR.02.16.00–00–0014/16).
Naszą misją jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny.
O Fundacji Wolności
Naszą misją jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny. Chcemy aby ludzie mieli wiedzę o samorządzie, motywację oraz bezpośredni wpływ na decyzje, władze, wydatki oraz swoje otoczenie.
Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!
Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.