Posiedzenie RD Dziesiąta – luty 2015

Spotkanie rozpoczęło się sprawą mieszkańców ul. Mireckiego, którzy tłumnie przybyli do VI Liceum. Mieszkańcy sygnalizują kolejny raz problem związany ze złym zachowaniem się młodzieży w okolicy bloku Mireckiego 4.
Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz urzędnik miejski odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców.W sumie w tej części spotkania wzięło udział ponad 40 osób.

Nagranie audio z tej części spotkania.

Nie było wcześniej informacji, że spotkanie będzie miało taki charakter, być może dlatego po upływie ponad godziny zostało jedynie dwóch gości. Spotkanie z mieszkańcami ul. Mireckiego w takiej postaci powinno być osobnym wydarzeniem.

Po omówieniu sprawy mieszkańców ul. Mireckiego nastąpiło faktyczne posiedzenie Rady Dzielnicy, na którym obecnych było 12 radnych dzielnicy oraz 2 gości. Pod koniec posiedzenia przybył także Piotr Popiel nowy radny z naszego okręgu.

Rada Dzielnicy przyjęła uchwałę w sprawie wydatkowania rezerwy celowej. W 2015r. Rada Dzielnicy przeznaczy następujące środki na konkretne cele:
-6200PLN na questing czyli grę miejską, która ma zintegrować mieszkańców i zapoznać ich z dzielnicą (także jej historią);
-2500PLN na wspomożenie MOPR;
-5300PLN na ułożenie chodników w miejscu wydeptanych ścieżek;
-7000PLN na Aktywną Wiosnę i Jesień na Dziesiątej;
-14000PLN na 7 tablic ogłoszeniowych;
-5000PLN na koło seniora przy Szkole Podstawowej nr 40;
-30000PLN na ogród historyczny przy Przedszkolu nr 35;
-8000PLN na miasteczko rowerowe przy Przedszkolu nr 3.
Tym samym Rada Dzielnicy pozostawi część środków do wydatkowania Radzie Dzielnicy kolejnej kadencji.

Najprawdopodobniej niedługo powstanie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na ul. Zemborzyckiej na wysokości ZSTK, gdyż piesi mają tam problem z przejściem przez jezdnię.

Ul. Dywizjonu 303 nie będzie realizowana w 2015r. w przeciwieństwie do ul. Dunikowskiego.

Nagranie audio z posiedzenia Rady Dzielnicy.