Podsumowanie konferencji

No Comments

W poniedziałek w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyła się konferencja nt. „Czy warto wprowadzić budżet obywatelski w Lublinie?”.

Na spotkanie przybyło ponad 30 osób, reprezentujących Rady Dzielnic, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy Lublina. Obecnych było tylko dwoje Radnych Rady Miasta – Małgorzata Suchanowska i Marcin Pogorzałek.

W pierwszej części Krzysztof Jakubowski (Fundacja Wolności) podsumował realizację pilotażowego projektu budżetu obywatelskiego w dzielnicy Rury. Prezentacja poniżej:

Następnie głos zabrał Dariusz Kraszewski (Sieć Obywatelska Watchdog Polska), który zwrócił uwagę na standardy, którymi powinny się cechować budżety obywatelskie. Specjalnym gościem był Krzysztof Cichoń – Radny Rady Miasta Puławy i przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego w tym mieście.

Budżet Obywatelski w Lublinie - Tak, możemy!W drugiej części konferencji był czas na pytania oraz dyskusję uczestników spotkania. O zaangażowaniu uczestników konferencji może świadczyć fakt, że spotkanie trwało trzy godziny. Wkrótce zamieścimy galerię zdjęć.

Relacje z wydarzenia w mediach: TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Centrum,

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy