Inicjatywa Lokalna w Lublinie jeszcze tej jesieni?!

No Comments

InicjatywapisamoPo ponad roku przerwy od dyskusji na posiedzeniu Rady Działalności Pożytku Publicznego, Urząd Miasta Lublin ponownie zainteresował się inicjatywą lokalną. Z odpowiedzi Prezydenta Krzysztofa Żuka na nasz list w tej sprawie wynika, że jeszcze we wrześniu projekt uchwały może trafić do konsultacji społecznych. Cały list zamieszczamy obok.

Trzymamy kciuki i z pewnością włączymy się w proces konsultacji.

Natomiast wczoraj na antenie Radia eR rozmawialiśmy o budżecie obywatelskim oraz właśnie o inicjatywie lokalnej.

Fundacja Wolności w 2013 roku uczestniczy w zadaniu „Inicjatywa lokalna” w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz Głos, Masz Wybór”. Za przeprowadzony w ubiegłym roku monitoring funduszu korkowego w Lublinie otrzymaliśmy wyróżnienie od organizatorów akcji.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy