Radę Fundacji Wolności tworzą:
dr Paweł Sadowski (Przewodniczący Rady) – Adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa UMCS w Lublinie. Pracę naukowo-dydaktyczną łączy z praktyką z zakresu prawa i postępowania administracyjnego, w tym prawa ochrony środowiska, będąc członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie. Jest współautorem podręczników akademickich z zakresu prawa konstytucyjnego – Polskie Prawo Konstytucyjne pod red. prof. dr hab. Wiesława Skrzydło, Konstytucyjny System Organów RP pod red. prof. dr hab. Ewy Gdulewicz oraz Prawo Ochrony Środowiska pod red. prof. dr hab. Jerzego Stelmasiaka.
dr hab. Katarzyna Kuć-Czajkowska (Zastępca Przewodniczącego Rady) – Adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Jej zainteresowania naukowe to administracja samorządowa w ujęciu porównawczym, wielkie miasta (metropolie), a w szczególności ich organizacja, ustrój, sposób zarządzania, społeczno-przestrzenne zróżnicowania, miejskie obszary funkcjonalne.
dr Jakub Bis (Sekretarz Rady) – adiunkt w Katedrze Ekonomii i Zarządzania Gospodarką na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Autor lub współautor kilkudziesięciu artykułów, monografii i opracowań naukowych, uczestniczył w wielu projektach szkoleniowych i badawczych. Obszar jego zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje problematykę bezpośrednich inwestycji zagranicznych, specjalnych stref ekonomicznych oraz startupów.
Rada Fundacji sprawuje nadzór i kontrolę na działalnością fundacji oraz wskazuje ogólne kierunki jej działania.
Jest nam niezmiernie miło, że tak znamienite osoby zechciały nas wesprzeć w realizacji misji fundacji, którą jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny.
Naszą misją jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny.
O Fundacji Wolności
Naszą misją jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny. Chcemy aby ludzie mieli wiedzę o samorządzie, motywację oraz bezpośredni wpływ na decyzje, władze, wydatki oraz swoje otoczenie.
Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!
Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.