„Reforma” rad dzielnic coraz bliżej

No Comments
Dzisiaj rano w Ratuszu odbyło się spotkanie ws. wdrożenia zmian w funkcjonowaniu rad dzielnic. W rozmowie brali udział m. in. Prezes Fundacji Wolności Krzysztof Jakubowski, szef radców prawnych UM Lublin Zbigniew Dubiel, Sekretarz Miasta Andrzej Wojewódzki, Dyr. Kancelarii Prezydenta Joanna Żytkowska czy Doradca Prezydenta ds. Partycypacji Paweł Prokop.
 
Urząd ma w ciągu kilka tygodni przesłać do rad dzielnic kilka scenariuszy zmian w statutach dzielnic a następnie zorganizować spotkanie dla rad dzielnic. Po otrzymaniu uwag rad dzielnic zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
 
Wprowadzenie inicjatywy uchwałodawczej na forum Rady Miasta nie wchodzi w grę, bo wymaga zmiany statutu gminy (a ta uwaga to za mało do rozpoczęcia procedury zmiany statutu).
 
Paweł Prokop zwrócił uwagę, że celem nie jest zmiana statutów tylko to, aby ludzie chcieli się angażować.
 
Krzysztof Jakubowski zwrócił uwagę na potrzebę określenia roli rad dzielnic w kwestii budżetu obywatelskiego.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy