Porady prawne i interwencje obywatelskie w sprawach ważnych dla seniorów

Fundacja Wolności prowadzi biuro bezpłatnych porad prawnych i interwencji w sprawach dot. problemów i potrzeb mieszkańców Lublina pow. 60-go roku życia (uwaga! nie pomagamy w indywidualnych sprawach).

Jeśli mieszkasz w Lublinie, masz więcej niż 60 lat i widzisz problemy dotyczące większej grupy mieszkańców, zgłoś się do nas, a my zajmiemy się tą sprawą.

W każdy poniedziałek i wtorek w godz. 15-18 w biurze przy ul. Peowiaków 10/8 (I piętro) dyżuruje radca prawny.

Możesz też napisać do nas na kontakt@fundacjawolnosci.org. Uruchomiliśmy również telefon zaufania 533 363 538. Zgłaszającym gwarantujemy anonimowość.

W ostatnim czasie pomogliśmy np. w uzyskaniu wiedzy, jak wyegzekwować od spółdzielni mieszkaniowej dostęp do dokumentów (uchwały zarządu, statut) oraz zajęliśmy się zgłoszeniem emerytowanego pracownika jednej z publicznych instytucji dot. marnotrawstwa pieniędzy.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.Logo programu ASOS