Budżet Obywatelski w Lublinie

Budżet obywatelski polega na tym, że mieszkańcy bezpośrednio decydują o wydatkowaniu środków w ramach określonego budżetu.

W Lublinie jeszcze nie ma budżetu obywatelskiego, ale Rada Dzielnicy Rury zdecydowała, że w tym roku podziału środków z rezerwy celowej dokonają mieszkańcy dzielnicy.

• Do 8 kwietnia mogą zgłaszać propozycje projektów do realizacji,
  • 18 i 22 marca oraz 4 kwietnia organizujemy spotkania mieszkańców,

Zachęcamy mieszkańców dzielnicy Rury, żeby wskazywali, co należy zmienić, zbudować, naprawić.

Zgłoszenia mogą dotyczyć budowy chodników, parków, placów zabaw, postawienia koszy na śmieci, zagospodarowania zieleni, organizacji zajęć dla dzieci, seniorów. Katalog działań jest nieograniczony.

Wszystkie propozycje zostaną zweryfikowane pod kątem formalno-prawnym przez odpowiednie wydziały urzędu miasta. Następnie odbędzie się głosowanie, w którym mieszkańcy wskażą najważniejsze dla nich działania.

Po szczegóły zapraszam na stronę www.budzetobywatelski.lublin.pl.