List do radnych ws społecznych asystentów radnych

2 Com­ments

Rad­ni Mia­sta Lublin:
Syl­we­ster Tuła­jew
Zbi­gniew Ław­ni­czak
Jadwi­ga Mach
Mar­cin Nowak

Sza­now­ni Pań­stwo,

Jesz­cze raz gra­tu­lu­ję zaję­cia czo­ło­wych lokat w Bada­niu Aktyw­no­ści Rad­nych, prze­pro­wa­dzo­nym przez naszą fun­da­cję pod koniec ubie­głe­go roku (peł­ne wyni­ki znaj­du­ją się na stro­nie: http://www.fundacjawolnosci.org/realizowane-projekty/bar).

Przy­po­mi­nam, że jed­ną z reko­men­da­cji zamiesz­czo­nych w rapor­cie, było pod­ję­cie uchwa­ły w spra­wie spo­łecz­nych asy­sten­tów rad­nych mia­sta Lublin. Nie wią­żą się z tym żad­ne kosz­ty a zyskać mogą rad­ni (pomoc w wypeł­nia­niu ich obo­wiąz­ków) oraz miesz­kań­cy (zdo­by­cie wie­dzy i doświad­cze­nia z zakre­su funk­cjo­no­wa­nia samo­rzą­du – przy­dat­ne zwłasz­cza dla mło­dych ludzi). Podob­ne uchwa­ły przy­ję­ło już kil­ka miast w Pol­sce (m. in. Opo­le, Sosno­wiec, Pabia­ni­ce, Łódź).

W załącz­ni­ku prze­sy­łam goto­wy pro­jekt uchwa­ły wraz z uza­sad­nie­niem.

Jestem prze­ko­na­ny, że jako naj­ak­tyw­niej­si rad­ni, poprą Pań­stwo nasz pro­jekt, któ­ry wzmoc­ni samo­rząd lokal­ny w Lubli­nie.

Czy zechcie­li­by Pań­stwo wspól­nie (jako naj­ak­tyw­niej­si rad­ni) zło­żyć powyż­szy pro­jekt uchwa­ły pod obra­dy Rady Mia­sta? Jeśli tak, pro­szę o kon­takt mailo­wy lub tele­fo­nicz­ny. Cze­kam na odpo­wiedź do piąt­ku.

Z powa­ża­niem

Krzysz­tof Jaku­bow­ski

Pre­zes zarzą­du

Pre­zes zarzą­du Fun­da­cji Wol­no­ści. Absol­went Szko­ły Lide­rów Spo­łe­czeń­stwa Oby­wa­tel­skie­go (2009). Czło­nek Rady Dzia­łal­no­ści Pożyt­ku Publicz­ne­go Mia­sta Lublin w latach 2014–2016.

1. jestem za pro­jek­tem pozdra­wiam

2. Dzie­ku­ję za wyróż­nie­nie , jestem za Pan­stwa pro­jek­tem doty­cza­cym wpro­wa­dze­nia w zycie funk­cjo­no­wa­nia asy­sten­tów spo­łecz­nych . Pro­szę o kon­takt w celu omó­wie­nia szcze­gó­łów uchwa­ły.

Misją Fun­da­cji Wol­no­ści jest spo­łecz­na kon­tro­la prze­strze­ga­nia pra­wa i dąże­nie do jako­ścio­wych zmian dzia­łal­no­ści orga­nów wła­dzy publicz­nej, w inte­re­sie oby­wa­te­li. Chce­my by miesz­kań­cy Lubli­na real­nie decy­do­wa­li o tym, co się dzie­je w mie­ście.

Czy jesteś świad­kiem prze­wi­nie­nia urzęd­ni­ków w Lubli­nie? A może pró­bu­jesz zdo­być ogól­no­do­stęp­ne infor­ma­cje w urzę­dzie, ale są zata­ja­ne? Pomo­że­my Ci!

Dba­my o przej­rzy­stość naszej stro­ny. Wszyst­kie star­sze wpi­sy odnaj­dziesz w archi­wum aktu­al­no­ści.

Zobacz wszyst­kie wpi­sy