Wyniki ankiety nt. lubelskiego BO

No Comments

Prezentujemy wyniki ankiety nt. pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie. Ankietę wypełniło 38 osób. 12 osób ankietowanych to pomysłodawcy projektów do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. 5 spośród ankietowanych osób nie głosowało w pierwszej edycji.

15 osób zamierza zgłosić projekt do tegorocznej edycji. W skali ocen 1-6 najczęstsza ocena sposobu wykonania Budżetu Obywatelskiego przez Miasto Lublin to „4”.

Większość osób (22) uważa że powinien zostać wprowadzony podział na projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie. 6 osób jest przeciwnych temu rozwiązaniu, a 9 nie ma zdania.

12 osób uważa, że powinna nastąpić zmiana sposobu głosowania, 21 osób uznało że powinno zostać tak, jak było w pierwszej edycji a 2 osoby nie mają zdania.

Kilka osób dodało swoje uwagi, wśród których warto przytoczyć wypowiedź: „możliwość oddania tylko jednego głosu blokuje możliwość wskazania władzom co dla mieszkańców jest ważne ( np głosuje na projekt X bo mnie bezpośrednio dotyczy ale projekt Y jest ważny dla miasta i tego już nie zaznaczę)„.

Pobierz wyniki ankiety w wersji pdf

 

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy