Urzędnicy i watchdogi – czy współpraca jest możliwa? We wtorek debata

No Com­ments

Już we wto­rek, 26 wrze­śnia w cza­sie Kon­gre­su Ini­cja­tyw Euro­py Wschod­niej odbę­dzie się panel dys­ku­syj­ny „Urzęd­ni­cy i watch­do­gi – czy współ­pra­ca jest moż­li­wa? Per­spek­ty­wa pol­ska i ukra­iń­ska”. Zapra­sza­my na spo­tka­nie.

Vitaliy German - wicemer miasta Równe

Vita­liy Ger­man – wice­mer mia­sta Rów­ne (fot. face­bo­ok)

W dys­ku­sji udział wezmą:

• Vita­liy Ger­man – wice­mer mia­sta Rów­ne,
  • Jadwi­ga Fur­ma­niak – kie­row­nik refe­ra­tu ds. pety­cji, nie­od­płat­nej pomo­cy praw­nej i obsłu­gi infor­ma­cyj­nej (Urząd Mia­sta Lublin),
  • Svy­ato­slav Kli­chuk – ana­li­tyk i koor­dy­na­tor ini­cja­ty­wy publicz­nej „Dla uczci­we­go prze­tar­gu”,
  • Andriyy Tokar­ski – Rada Koor­dy­na­cyj­na NGO Sieć Oby­wa­tel­ska OPORA,

Panel popro­wa­dzi Krzysz­tof Jaku­bow­ski – pre­zes Fun­da­cji Wol­no­ści.

Będzie­my roz­ma­wiać o rela­cjach urzę­dów i orga­ni­za­cji straż­ni­czych. Szcze­gól­nie cie­ka­we może być porów­na­nie sytu­acji w Pol­sce i na Ukra­inie.

Spo­tka­nie roz­pocz­nie się o godz. 15.45 w sali S2 w Lubel­skim Cen­trum Kon­fe­ren­cyj­nym przy ul. Grot­t­ge­ra 2.

Rita - Przemiany w RegioniePanel dys­ku­syj­ny jest ele­men­tem pro­jek­tu „Otwar­ty Łuck, Otwar­te Rów­ne” współ­fi­nan­so­wa­ne­go ze środ­ków Pol­sko-Ame­­ry­­ka­ń­skiej Fun­da­cji Wol­no­ści w ramach pro­gra­mu RITA – Prze­mia­ny w regio­nie, reali­zo­wa­ne­go przez Fun­da­cję Edu­ka­cja dla Demo­kra­cji.

Pre­zes zarzą­du Fun­da­cji Wol­no­ści. Absol­went Szko­ły Lide­rów Spo­łe­czeń­stwa Oby­wa­tel­skie­go. Czło­nek Rady Dzia­łal­no­ści Pożyt­ku Publicz­ne­go Mia­sta Lublin w latach 2014–2016.

Misją Fun­da­cji Wol­no­ści jest spo­łecz­na kon­tro­la prze­strze­ga­nia pra­wa i dąże­nie do jako­ścio­wych zmian dzia­łal­no­ści orga­nów wła­dzy publicz­nej, w inte­re­sie oby­wa­te­li. Chce­my by miesz­kań­cy Lubli­na real­nie decy­do­wa­li o tym, co się dzie­je w mie­ście.

Czy jesteś świad­kiem prze­wi­nie­nia urzęd­ni­ków w Lubli­nie? A może pró­bu­jesz zdo­być ogól­no­do­stęp­ne infor­ma­cje w urzę­dzie, ale są zata­ja­ne? Pomo­że­my Ci!

Dba­my o przej­rzy­stość naszej stro­ny. Wszyst­kie star­sze wpi­sy odnaj­dziesz w archi­wum aktu­al­no­ści.

Zobacz wszyst­kie wpi­sy