Port Lotniczy udostępnił informacje o kosztach czerwcowego wyjazdu do Izraela

No Comments

Port Lotniczy Lublin SA pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek o ponowne rozpatrzenie wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

Pytaliśmy o koszty wyjazdu, dokumenty księgowe oraz dokumentację. Najpierw spółka odmówiła. Poniżej zamieszczamy decyzję odmowną spółki wraz z uzasadnieniem:

Złożyliśmy wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Tym razem nasze argumenty przekonały zarząd lotniska, bo właśnie otrzymaliśmy informację o kosztach czerwcowego wyjazdu do Izraela, fakturę oraz zdjęcia.

Dzięki temu wiemy, że wyjazd kosztował dokładnie 1 533 072 zł. W tym 249 280 zł w formie zaliczki a pozostała kwota została wpłacona w lipcu, już po zakończeniu wyjazdu. Na fakturze znajduje się opis „Realizacja wydarzenia promocyjnego ze współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego„. Poniżej treść faktury:

Czytaj więcej na portalu gazeta.jawnylublin.pl

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy