Szukamy seniorów-liderów z Lublina

No Comments
Fundacja Wolności ogłasza nabór seniorów-liderów do projektu „W naszym interesie”. Chcemy stworzyć kilkunastoosobową grupę, którą będziemy wspierać w działaniach na rzecz mieszkańców Lublina. Oferujemy im warsztaty, spotkania z ekspertami oraz pieniądze na realizację wypracowanych działań.
 
Chcemy dotrzeć do osób, które zakończyły aktywność zawodową, ale wciąż chcą działać społecznie. Szczególnie zalezy nam na osobach mających wiedzę i doświadczenie w zakresie samorządu lokalnego i działalności społecznej (np. w radach dzielnic, organizacjach pozarządowych).
 
Niską aktywność społeczną seniorów potwierdzają wyniki badań, przeprowadzonych przez Obserwatorium Integracji Społecznej, działającym przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie (całość dostępna na stronie www.obserwatorium.rops.lubelskie.pl).
Wskazują one, że w działalność na rzecz lokalnej społeczności angażuje się jedynie 11% mieszkańców Lubelszczyzny w wieku powyżej 60 lat. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy wskazuje się wycofywanie się osób starszych z aktywności społecznej ze względu na ustępowanie miejsca osobom młodszym. Niestety samo społeczeństwo ma niewiele do zaoferowania seniorom, co potęguje ten proces. W rekomendacjach autorzy badania wskazali m. in. na potrzebę propagowania wśród seniorów aktywności społecznej i postaw obywatelskich.
 
Zgłoszenia przyjmujemy do 14 lipca poprzez >>formularz zgłoszeniowy<<, do pobrania na stronie fundacjawolnosci.org oraz w biurze fundacji (Peowiaków 10/8).
 
Projekt „W naszym interesie” jest finansowany ze środków Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy