Spotkanie nt. zmian w prawie wyborczym

No Comments

 

Co powinieneś wiedzieć o zmianach w kodeksie wyborczym? Co mogą zrobić obywatele, aby wybory samorządowe były uczciwe i przejrzyste? Fundacja Wolności zorganizowała otwarte spotkanie.

Naszym gościem był sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Jerzy Rodzik, Komisarz Wyborczy w Lublinie.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 osób, w tym m.in. członkowie rad dzielnic, organizacji pozarządowych, Komitetu Obrony Demokracji.

Na początku spotkania komisarz wyborczy przedstawił zmiany w kodeksie wyborczym oraz podzielił się swoimi wątpliwościami dotyczącymi organizacji tegorocznych wyborów. Następnie oddaliśmy głos uczestnikom, którzy licznie zadawali pytania.

Poniżej nagranie ze spotkania:

Chcesz być na bieżąco? >>kliknij tutaj<< i zapisz się na newsletter

>> Wesprzyj naszą sprawę <<

Relacje ze spotkania w mediach: TVP3 Lublin,

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy