Oświadczenie w sprawie zapowiedzi pozwu przez Andrzeja Gąsiorowskiego

No Comments

Wczoraj wieczorem, 3 listopada 2016 r., w serwisie internetowym Onet Lublin ukazał się artykuł pt. „Andrzej Gąsiorowski pozwie Fundację Wolności”, w którym pan Andrzej Gąsiorowski zapowiedział, iż zamierza wnieść pozew o narażenie jego dóbr osobistych przeciwko Fundacji Wolności i że będzie domagał się z tego tytułu zadośćuczynienia.

Chodzi o publikację prasową pt. „Nowe fakty ws. wyjazdu do Izraela” jaka ukazała się na łamach serwisu internetowego gazeta.jawnylublin.pl, którego wydawcą jest Fundacja Wolności.

W związku z powyższym chcielibyśmy oświadczyć, iż podtrzymujemy wszystkie ustalenia zawarte w naszym artykule. Został on napisany rzetelnie i w oparciu o dokument uzyskany z Portu Lotniczego Lublin S.A. Sama publikacja dotyczy organizacji dwudniowego wyjazdu ponad stuosobowej delegacji lubelskich samorządowców, urzędników i przedsiębiorców do Izraela. Nazwisko Pana Gąsiorowskiego pada w nim jedynie w kontekście organizacji, którą kieruje i która to była współorganizatorem wyjazdu.

W naszym przekonaniu jest to próba zastraszenia i wpływania na nas, abyśmy się nie zajmowali tym tematem.

Jesteśmy niezależną organizację pozarządową. Naszą działalność opieramy na darowiznach od prywatnych osób. Każda wpłata pomaga nam ujawniać sprawy takie jak ta.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy