Będzie rejestr umów UM Lublin w BIPie

No Comments

Udało się! Prezydent miasta Lublin zapowiedział zamieszczenie rejestru umów zawieranych przed urząd w Biuletynie Informacji Publicznej, czyli tam, gdzie jego miejsce. Umieszczenie rejestru w BIPie zostało ogłoszone w piątek na specjalnie zwołanej konferencji prasowe. Wcześniej po naszym wniosku, rejestr umów w BIPie opublikował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Warto tu nadmienić, że ten rejestr jest prowadzony od dawna, czyli jego zamieszczenie w BIPie nie wiąże się z dodatkową pracą urzędników.

Niestety Prezydent nie odniósł się do naszego listu otwartego, w sprawie spółek miejskich, które unikają utworzenie rejestru umów a nawet udostępnienia kopii umów (nasz list otwarty).

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy