Inicjatywa Lokalna na Kawiarence Obywatelskiej

No Comments

ILW dniu 19 czerwca zaprezentowaliśmy Inicjatywę Lokalną, na kawiarence obywatelskiej, zorganizowanej przez Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych dla członków rad dzielnic, organizacji pozarządowych i mieszkańców Lublina.

Przedstawiliśmy istotę inicjatywy lokalnej, podstawy prawne, zasady jej planowania i przygotowywania oraz realizacji.

Zainteresowanie zebranych wzbudziła kwestia finansowania inicjatywy lokalnej oraz to, w jakim okresie powinno się składać wniosek o realizację inicjatywy lokalnej. Wyjaśniliśmy, że wnioski na inicjatywę lokalną można składać do organów jednostek samorządu terytorialnego w dowolnym czasie. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwości finansowe gminy, powiatu czy województwa. Większe szanse na otrzymanie środków są w okresie tworzenia budżetu i nowego roku budżetowego.

Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji nt. inicjatywy lokalnej (kliknij, aby zobaczyć).

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy