Oświadczenie ws słów Wojewody

No Comments

Oświadczenie

Fundacja Wolności wyraża głębokie oburzenie dla słów Wojewody Lubelskiego dr Przemysława Czarnka, który nazwał nasza organizację „pomagierami” prezydenta Krzysztofa Żuka.

Jesteśmy niezależną organizacją strażniczą, która stoi na straży przestrzegania prawa przez instytucje samorządowe w województwie lubelskim. Nie korzystamy ze środków publicznych z budżetu miasta Lublin.

W sprawie wygaśnięcia mandatu prezydenta Żuka nie stoimy po niczyjej stronie (zgłosiliśmy swój udział w postępowaniu w charakterze obserwatora aby monitorować jego przebiega, co gwarantuje nam prawo postępowania przed sądami administracyjnymi).

Domagamy się wycofania Pana Wojewody ze słów o „pomagierach”. Na przyszłość prosimy o nie wikłanie nas w polityczne spory.

Krzysztof Jakubowski

Prezes Fundacji Wolności

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy