Oświadczenie ws słów Wojewody

Oświadczenie

Fundacja Wolności wyraża głębokie oburzenie dla słów Wojewody Lubelskiego dr Przemysława Czarnka, który nazwał nasza organizację „pomagierami” prezydenta Krzysztofa Żuka.

Jesteśmy niezależną organizacją strażniczą, która stoi na straży przestrzegania prawa przez instytucje samorządowe w województwie lubelskim. Nie korzystamy ze środków publicznych z budżetu miasta Lublin.

W sprawie wygaśnięcia mandatu prezydenta Żuka nie stoimy po niczyjej stronie (zgłosiliśmy swój udział w postępowaniu w charakterze obserwatora aby monitorować jego przebiega, co gwarantuje nam prawo postępowania przed sądami administracyjnymi).

Domagamy się wycofania Pana Wojewody ze słów o „pomagierach”. Na przyszłość prosimy o nie wikłanie nas w polityczne spory.

Krzysztof Jakubowski

Prezes Fundacji Wolności