avatar sygnet Jawny Lublin

Strengthening Civil Society’s Collaboration with Investigative Media

NED logoOkres reali­za­cji pro­jek­tu: 1 lip­ca 2024 – 30 czerw­ca 2025

Źró­dło finan­so­wa­nia: Natio­nal Endow­ment for Demo­cra­cy. Kwo­ta dofi­nan­so­wa­nia wyno­si 60 000 dola­rów amerykańskich.

Opis:

Głów­nym celem pro­jek­tu jest zna­le­zie­nie spo­so­bu na prze­ciw­dzia­ła­nie mar­gi­na­li­za­cji i upad­ko­wi nie­za­leż­nych mediów lokal­nych w Pol­sce, poprzez wypra­co­wa­nie mode­lo­wej współ­pra­cy orga­ni­za­cji straż­ni­czej i pro­fe­sjo­nal­nych dzien­ni­ka­rzy w ramach lokal­ne­go por­ta­lu dzien­ni­kar­stwa śled­cze­go jawnylublin.pl. Reali­za­cja pro­jek­tu przy­czy­ni się do wzmoc­nie­nia misji kon­tro­li oby­wa­tel­skiej, roz­wo­ju współ­pra­cy i nie­za­leż­no­ści finan­so­wej portalu.

Chce­my zapew­nić, że po wybo­rach par­la­men­tar­nych w 2023 r. i lokal­nych w 2024 r. poli­ty­cy będą­cy orga­na­mi wyko­naw­czy­mi będą kon­tro­lo­wać pra­wa oby­wa­tel­skie doty­czą­ce pra­wo­rząd­no­ści i kon­se­kwen­cji swo­ich dzia­łań na pozio­mie ludzi inteligentnych.

Naszym celem jest pro­pa­go­wa­nie tego mode­lu współ­pra­cy wśród innych orga­ni­za­cji i mediów lokal­nych oraz inte­gra­cja ludzi, orga­ni­za­cji poza­rzą­do­wych i mediów lokal­nych zaj­mu­ją­cych się kon­tro­lą oby­wa­tel­ską, w celu zatrzy­ma­nia pro­ce­su wymie­ra­nia mediów lokalnych.

Sławomir Skomra
Dziennikarz
W mediach od kil­ku­na­stu lat. Pra­co­wał w „Gaze­cie Wybor­czej” (2006 – 2015), „Kurie­rze Lubel­skim” (2015 – 2020) i „Dzien­ni­ku Wschodnim”…
Dziennikarz