Lista zgłoszonych projektów Małych

No Comments

 

Nr Dzielnica Tytuł projektu Koszt Skrócony opis
M – 1 Rury Ulice GLINIANA i GŁĘBOKA – remont chodników. 150 000 zł Projekt zakłada remont oraz przebudowę chodników w okolicy budynków GLINIANA 25,27,29 oraz GŁĘBOKA 8,26.
M – 2 Ponikwoda Budowa miejsc parkingowych przy ul. Laurowej 150 000 zł Projekt to budowa 30 nowych miejsc parkingowych przy ul. Laurowej, na działkach stanowiących własność Gminy Lublin. Projekt zakłada także wykonanie dokumentacji. Dokumentacja powinna obejmować: miejsca parkingowe spełniające wymogi prawa budowlanego, z ewentualną zmianą organizacji ruchu polegającą na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego od ul. Cynamonowej do ul. Dożynkowej.
M – 3 Zemborzyce Budowa chodnika i oświetlenia pomiędzy Zemborzycami a os. Nałkowskich na przedłużeniu ul.Rąblowskiej 54 600 zł Budowa chodnika wraz z oświetleniem na przedłużeniu ulicy Rąblowskiej. Realizacja niecałych 200m ciągu pieszego da dostęp mieszkańcom terenów położonych na zachód od Bystrzycy do osiedla Nałkowskich, gdzie znajduje się m.in szkoła wyznaczona dla tego rejonu miasta (oraz reszta infrastruktury miejskiej). Mieszkańcy os. Nałkowskich uzyskają bezpieczny i wygodny dostęp do Starego Lasu. Użytkownicy ogródków działkowych poza dostępem do ogródków uzyskają większy poziom bezpieczeństwa – dochodziło w ostatnim roku do włamań i podpaleń, również ze względu na nieoświetlony dostęp do ogródków od strony Bystrzycy, który stanowił idealną drogę ucieczki dla podpalaczy.
M – 4 Zemborzyce Oświetlenie dla ulicy Rąblowskiej 126 000 zł Oświetlenie dla ulicy Rąblowskiej – poprawi bezpieczeństwo i jakość dostępu mieszkańców okolic ul.Janowskiej (na zachód od Bystrzycy) do infrastruktury miejskiej os.Nałkowskich (m.in szkoły, przedszkola, komunikacja miejska). Mieszkańcy os. Nałkowskich uzyskają z kolei bezpieczniejszy dostęp do popularnego terenu reakreacyjnego – Starego Lasu i ogródków działkowych położonych przy ul. Rąblowskiej jak i tych w okolicach ul.Janowskiej.
M – 5 Zemborzce Budowa chodnika i oświetlenia ul. Pasieczna od przejazdu kolejowego do granicy miasta. 443 100 zł Od przejazdu na ulicy Pszczelej do granicy miasta Lublina nie ma potrzebnego chodnika oraz oświetlenia drogi. Ludzie czekający na przystanku bądź idący w stronę ulicy Kreżnickiej są narażenia na niebezpieczeństwo ze strony jadących samochodów. Jako że ruch jest teraz wysoce wzmożony a droga wąska bez pobocza. Od otwarcia obwodnicy miasta większość mieszkańców z Zemborzyc oraz Wrotkowa aby nie utknąć w korkach wybierają tą trasę przez co mieszkańcy min. ul. Tęczowej, Sarniej oraz Ku Słońcu idący do przystanku lub do ul. Krężnickiej muszą uciekać na niewielkie pobocza.
M – 6 Felin Chodnik, wybieg dla psów i oświetlenie 202 000 zł Chodnik, wybieg dla psów i oświetlenie na działce między kościołem Trójcy Przenajświętszej a ulicą Zygmunta Augusta /wzdłuż boiska szkoły podstawowej 52/.
M – 7 Ogólnomiejski Sterylizacja/kastracja kotów i kotek wolnożyjących,właścicielskich oraz suk i psów właścicielskich oraz czipowanie psów 300 000 zł Projekt zakłada czipowanie psów i sterylizację/kastrację kotów oraz psów właścicielskich, których właściciele mieszkają na terenie Miasta Lublin oraz sterylizację/kastrację kotów wolno żyjących, bytujących na terenie Miasta Lublin –
M – 8 Abramowice Dokończenie oświetlenia ulicy Powojowej 150 000 zł Dokończenie oświetlenia na ulicy Powojowej od działki numer 9 do działki numer 17 przy ulicy Świętochowskiego.
M – 9 Węglin Północny Latarnie na Lipniaku 150 000 zł Wybudowanie oświetlenia drogowego w ulicy Jacyny Onyszkiewicza jest namiastką potrzeb mieszkańców osiedla Lipniak, ale i może dobrą kontynuacją dwóch przegłosowanych przez mieszkańców Lublina i obecnie realizowanych projektów z Budżetu Obywatelskiego lat poprzednich tj. Traktu pieszo-rowerowego łączącego nasze osiedle ze starszą częścią Węglina Pn.(ukończenie inwestycji- VI 2017) i”Zacisza”; przy ulicy Skubiszewskiego z doświetleniem części ulicy Krwawicza (obecnie na etapie uzgodnień projektu, wykonanie przewidywane jest do końca 2017).Ulica Onyszkiewicza wymaga doświetlenia w pierwszej kolejności, ponieważ jest jedną z najczęściej uczęszczanych arterii na osiedlu Lipniak. W następnych latach będziemy kontynuować nasze zabiegi o oświetlenie innych ulic jak i o środki z Budżetu Miasta na budowanie w osiedlu dróg, chodników i odwodnienia. Potrzeby są ogromne, a środków finansowych mało, dlatego każdy Państwa głos jest na wagę złota. Głosowanie 25.IX-10.X 2017.
M – 10 Konstantynów Remont ul. Kruka 149 927 zł Projekt przewiduje wykonanie remontu ul. Kruka od ul. Powstania Styczniowego do ul. Romanowskiego. Stan ulicy jest bardzo zły i wynika z bardzo długiego okresu eksploatacji.
M – 11 Wrotków, Zemborzyce Rewitalizacja BikeParku Lublin przy ulicy Janowskiej 74 299 000 zł Projekt zakłada rewitalizację BikeParku Lublin, czyli największego takiego kompleksu w Europie. Obiekt na którym znajdują się tory rowerowe o różnym stopniu zaawansowania oraz jedyny tor do BMX Racing w tej części Polski wymaga gruntownego remontu. Planowane jest wykonanie nowej bramki startowej, zadaszenia górki startowej, wymiana nawierzchni oraz odwodnień na torach, stworzenie systemu nawadniania oraz wytyczenie pętli Cross-Country wokół obiektu. Dodatkowo istnieje potrzeba nasadzenia roślin, które będą chroniły przed słońcem oraz wiatrem. Ten obiekt pomoże rowerzystom nauczyć się kontrolować rower, własne ciało a co za tym idzie zmniejszy ryzyko wypadków z udziałem rowerzystów. Ponadto do obiektu została już doprowadzona ścieżka rowerowa która pozwoli na bezpieczne dotarcie na obiekt.
M – 12 Szerokie Tereny sportowe w Dzielnicy Szerokie 135 500 zł Budowa infrastruktury sportowej w wąwozie między ulicami Biskupińska, Gnieźnieńska i Słowian.
M – 13 Ponikwoda, Sławin Grzebowisko (cmentarzyk) dla małych zwierząt domowych 300 000 zł Wykonanie oraz nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem grzebowiska(cmentarzyka)dla zwierząt domowych.Lublin jest jednym z nielicznych miast które nie posiada tak potrzebnego miejsca.Coraz częściej domowe zwierzęta są traktowane jak członek rodziny, a ich strata jest porównywalna do straty przyjaciela. Prędzej czy później przychodzi taki moment, kiedy trzeba pożegnać się z wiernym, czworonożnym towarzyszem. W takiej chwili oprócz żalu i smutku pojawia się jeszcze jeden problem. Co zrobić ze zwłokami martwego zwierzęcia? Pochówki organizowane na własną rękę są niezgodne z prawem, a termin „utylizacja” trudno powiązać z pożegnaniem przyjaciela. Cmentarzyk dla zwierząt byłby na to odpowiedzią.
M – 14 Głusk NOWA MIODOWA 149 100 zł Ulica Miodowa zlokalizowana jest w ścisłym centrum dzielnicy i stanowi naszą wizytówkę. Przez te ulice odbywa się intensywny ruch zarówno pieszych jak i pojazdów do szkoły, przedszkola, przychodni, na boiska szkolne a także w drugą stronę w kierunku np. apteki i sklepów. Obecnie stan nawierzchni jest opłakany i wymaga wymiany. Proponuje się wymienić nawierzchnię ulicy poprzez jej utwardzenie kostką brukową wraz ułożeniem progów zwalniających. Ponieważ projekt nie przekracza kwoty 150 tys zł zakłada się, że kwota projektu pokryje koszty budowy części ulicy tj. ok .142mb o szerokości 5m. Pozostała część ulicy zostanie wybudowana z innych środków. Wsparcie głosem tej inicjatywy pozwoli w przyszłości zrealizować kolejne inwestycje dotyczące innych ulic.
M – 15 Głusk Oświetlenie – więcej światła więc bezpieczniej, budowa latarni miejskich na ulicy Zdrowej. 149 500 zł W celu polepszenia bezpieczeństwa budowa latarni miejskich przy ulicy Zdrowej szt. 14 – łączny koszt 149500zł, tym projekt.
M – 16 Ponikwoda Wyznacznie miejsc parkingowych i reorganizacja ruchu KDL ul. Trześniowskiej, na odcinku od ul. Niepodległości do ul. Rudnickiej. 27 000 zł Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Ponikwody, usprawnienie ruchu kołowego i umożliwienie funkcjonowania mieszkańców w/w odcinka ul.Trześniowskiej poprzez wyznaczenie jednego kierunku ruchu od skrzyżowania z ul. Niepodległości do ul. Rudnickiej oraz zaznaczenie na jezdni miejsc parkingowych po jednej stronie ulicy Trześniowskiej. Dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych postulujemy zamontowanie gdzieniegdzie, pojedynczych słupków zabezpieczających przed parkowaniem na chodniku. Wprowadzenie jednego kierunku ruchu, poza podwyższeniem bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, pozwoli na zwiększenie płynności oraz przepustowości wąskiej, lokalnej drogi poprzez wyeliminowanie manewru wymijania. Wyznaczenie miejsc parkingowych umożliwi funkcjonowanie mieszkańców całej drogi, którzy po ostatnim postawieniu zakazu postoju na ul.Trzesniowskiej nie mają gdzie stawiać swoich pojazdów.
M – 17 Za Cukrownią Latarnie na ul. Przeskok oraz parkingi na ul. Nadłącznej 150 000 zł Projekt zakłada wybudowanie 16 miejsc postojowych przy ul. Nadłącznej oraz 6 latarni przy ul Przeskok W ramach zmian w sieci drogowej na ul Nadłącznej została utworzona droga serwisowa. Między ul. Nadłączną ,a Stadionową powstał pas zieleni, który powinien zostać wykorzystany na parkingi. W pobliżu znajdują się zakłady pracy. Osoby dojeżdżające do pracy parkują na ulicy, zajmując całą jej długość, co przyczynia sie do braku miejsc postojowych dla mieszkańców. Latarnie – teren który chcemy oświetlić jest bardzo często uczęszczany przez mieszkańców dzielnicy . W większości dzieci chodzą tą drogą do szkoły.
M – 18 Felin Remont odcinka ul.Królowej Jadwigi – Felin 150 000 zł Remont nawierzchni asfaltowej ul.Królowej Jadwigi od ulicy Doświadczalnej do czwartego segmentu garażowego przy ulicy Witosa. Jezdnia uległa degradacji w wyniku skierowania objazdu podczas budowy pętli MPK na Felinie. Istniejący stan nawierzchni generuje zwiększony hałas oraz drgania gruntu wyczuwalne w mieszkaniach.
M – 19 Bronowice Bezpieczniej z monitoringiem 150 000 zł Przedstawiony projekt dotyczy wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców Dzielnicy Bronowice. Realizacja zadania polega na montażu 6 kamer monitoringu miejskiego w gęsto uczęszczanych i newralgicznych miejscach dzielnicy. Statystyki wskazują, że stworzenie sieci monitoringu miejskiego przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w okolicach instalacji kamer. Z jednej strony monitoring pomaga wykrywać sprawców przestępstw i wykroczeń, z drugiej zaś strony sama obecność kamer działa w sposób prewencyjny. Dzięki temu zmniejsza się ilość przestępstw i zachowań niepożądanych, a to z kolei wpływa pozytywnie na komfort i jakość życia mieszkańców. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Dzielnicy Bronowice. Spowoduje też ograniczenie zjawisk przestępczych oraz pomoże w zmianie postrzegania niektórych miejsc w Lublinie. Potwierdzeniem na słuszność takiej tezy są dotychczasowe pozytywne efekty istnienia sieci monitoringu w naszym mieście.
M – 20 Czuby Północne Organizacja placu zabaw i siłowni zewnętrznej na os. Ruta. 231 000 zł Organizacja miejsca aktywizacyjnego dla mieszkańców, w postaci organizacji 10 elementowej siłowni zewnętrznej wraz z ławkami oraz ogrodzonego placu zabaw dla dzieci na działce o nr 2/107 nr obr. 15 Konstantynów będącej własnością gminy Lublin.
M – 21 Rury Wzrost komfortu i poczucia estetyki mieszkańców ulicy Zachodniej w Lublinie poprzez remont chodników. 293 360 zł Przedmiotem projektu jest wymiana nawierzchni chodników na kostkę brukową po obu stronach ulicy Zachodniej w Lublinie, na odcinku od ulicy Nadbystrzyckiej do ulicy Chmielewskiego. W chwili obecnej nawierzchnia chodników przy ulicy Zachodniej w Lublinie wykonana jest z betonowych płyt chodnikowych 35×35 cm, które w większości są połamane, powykrzywiane oraz niestabilne. Chodniki zostały wykonane w tym miejscu w latach 70-tych dwudziestego wieku i od tego momentu nie było tu przeprowadzonych poważniejszych prac remontowych. Nie bez znaczenia jest również dostosowanie chodników dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej poprzez obniżenie krawężników w miejscach gdzie chodniki przecinają się z poprzecznymi przejazdami. Dodatkowo w ramach wymiany chodników powinna zostać uporządkowana kwestia parkowania poprzez wyznaczenie innym kolorem kostki miejsc do parkowania na częściach chodników, na których parkują samochody.
M – 22 Ogólnomiejski Aktywny Student 300 000 zł Projekt zakłada realizacje zajęć sportowo-rekreacyjnych dla studentów mieszkających w Lublinie. Zajęcia odbywać się będą wciągu dwóch semestrów: letni i zimowy. Na projekt złoży się minimum 40 jednostek treningowych w tygodniu (40 x 45 min) w różnych dyscyplinach sportowych. Celem projektu jest promocja Miasta Lublin jako atrakcyjnego dla młodych osób. Jest to także popularyzacja sportu jako bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integracja młodego pokolenia studentów mieszkających w Lublinie. Dzięki projektowi studenci będą mogli podnieść swoje umiejętności sportowe i realizować własne pasje.
M – 23 Głusk NOWA HANDLOWA 149 688 zł Ulica Handlowa zlokalizowana jest w centrum dzielnicy i jest ważną drogą komunikacyjną łączącą dzielnicę Głusk z dzielnicą Abramowice. Ulica ta umożliwia dojście do biblioteki, kościoła, przychodni zdrowia, apteki, sklepów, przedszkola i szkoły. Obecnie stan nawierzchni uniemożliwia swobodne poruszanie się – szczególnie po intensywnych opadach deszczu, kiedy to zalega woda opadowa uniemożliwiając przejście suchą nogą przez ulicę. Dotychczas nawierzchnia została częściowo (około 50%) odnowiona poprzez położenie nowej nawierzchni asfaltowej – w związku z tym proponuje się dokończyć tą potrzebną inwestycję uzupełniając brakującą część nawierzchni asfaltowej. Inwestycja polegałaby na budowie ok. 132m nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 m. Wsparcie głosem tej inicjatywy pozwoli w przyszłości zrealizować kolejne inwestycje dotyczące innych ulic.
M – 24 Za Cukrownią, Śródmieście Kładka nad Bystrzycą ( stadion żużlowy przy Alejach Zygmuntowskich) 300 000 zł Projekt dotyczy ukończenia istniejącej infrastruktury obiektu inżynieryjnego dla pieszych łączącego dzielnicę Śródmieście z obiektem sportowym przy Alejach Zygmuntowskich.
M – 25 Wieniawa Remont chodników na Wieniawie 289 300 zł Projekt ma na celu poprawę jakości życia Mieszkańców Dzielnicy Wieniawa w lublinie poprzez: Remont chodnika przy ul. Popiełuszki Remont chodnika przy ul. Zuchów Remont chodnika przy ul. Puławskiej Remont chodnika przy ul. Poniatowskiego Remont chodnika przy ul. Junoszy
M – 26 Wieniawa REWITALIZACJA ZESPOŁU BOISK SPORTOWYCH KS „LUBLINIANKA” /etap 4/ JAKO PODWALINY POD REALIZACJĘ DZIELNICOWEGO CENTRUM REKREACYJNO-SPORTOWEGO 300 000 zł Projekt ma na celu realizację 4 etapu rewitalizacji zespołu boisk sportowych Klubu Sportowego „Lublinianka” jako podwaliny pod realizację dzielnicowego centrum rekreacyjno-sportowego „LUBLINIANKA” na Wieniawie. W etapie tym pragniemy wykonać prace i zakupy uzupełniające dotyczące boisk treningowych, które nie zmieściły się ze względu na brak środków finansowych w realizowanych zadaniach w ramach Budżetów Obywatelskich w latach 2016-2017. Dotyczy to: zakupu bramek stacjonarnych i przenośnych aluminiowych wraz z siatkami, wykonanie piłkochwytu od strony rzeki Czechówki i działki Gminy Żydowskiej; zakup zadaszonych wiat dla zawodników rezerwowych, montaż trybuny mobilnej na 150 widzów; kompleksowej modernizacji boiska nr 1 przez: zerwanie istniejącej darni, montaż drenażu, nawiezienie dodatkowej warstwy ziemi wymieszanej z torfem i piaskiem, wyprofilowanie terenu wraz z wysianiem trawy lub ułożenie trawy z rolki; zakup uzupełniający sprzętu do utrzymania murawy; monitoring terenu.
M – 27 Dziesiąta Modernizacja infrastruktury drogowej dzielnicy Dziesiąta w Lublinie – remont ul. Wojennej. 300 000 zł Przedmiotem projektu jest modernizacja infrastruktury drogowej dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. Projekt dotyczy remontu ul. Wojennej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nowy Świat do skrzyżowania z ul. Wyścigową. Realizacja wskazanego wyżej zadania obejmować będzie położenie nowej nawierzchni asfaltowej ulicy, wymianę krawężników, remont nawierzchni chodników z kostki brukowej, wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego jezdni, wyznaczenia nowych przejść dla pieszych w rejonie Biura Obsługi Klienta KOM-EKO oraz wjazdu na posesję Wojenna 1 (blok mieszkalny).
M – 28 Wieniawa Sensoryczny plac edukacyjny dla dzieci w różnym wieku, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki, na Placu Teatralnym 293 000 zł Sensoryczny plac edukacyjny dla dzieci w różnym wieku z interaktywną ekspozycją o prawach fizyki. Mobilne instalacje umożliwiające odkrywanie świata i kultur, które po sezonie będą lokowane w zamkniętych przestrzeniach. Bezpłatny dla użytkowników, wyjątkowy na skalę regionu, reprezentacyjny plac wyposażony w urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, mechaniki, muzyki oraz ekspozycje sensoryczne i geologiczne, umożliwiające m. in. eksperymenty z dźwiękiem, kształtem, barwą, światłem, przyciąganiem i wodą. Plac zabaw, który będzie atrakcja turystyczną i miejscem nauki poprzez zabawę dla młodych mieszkańców regionu i turystów. Wyjątkowy, inspirowany Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie park doświadczeń. Otwarty w sezonie letnim na Placu Teatralnym, przenoszony do zamkniętych przestrzeni w centrum Lublina zestaw urządzeń bezpiecznych i atrakcyjnych dla dzieci. Przestrzeń oferująca zwiedzanie, udział w warsztatach i pokazach spektakularnych eksperymentów naukowych.
M – 29 Sławin Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Zbożową a Świerkową (obok parku wzdłuż ogrodzenia kościoła i placu zabaw) 150 000 zł W ramach realizacji zakwalifikowanego zadania z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego na rok 2017 w miejscu ścieżki gruntowej wzdłuż ogrodzenia kościoła, placu zabaw i lasku powstaje ciąg pieszo – rowerowy pomiędzy ul. Zbożową a ul. Świerkową, który ma umożliwić całoroczne, przejście pomiędzy szkołą a przystankami na ul. Zbożowej oraz ma zapewnić rowerowe połączenie ul. Zbożowej z osiedlem Botanik. Ze względu na ograniczenie wartości projektu nie ujęto w nim oświetlenia. Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego na rok 2018 zakłada realizację oświetlenia tego ciągu pieszo-rowerowego, co umożliwi jego wykorzystywanie przez mieszkańców po zmierzchu, zwłaszcza przez uczniów szkoły. Zadanie obejmuje też zabezpieczenie w zasilenie przyszłego oświetlenia parkowej alejki w sąsiadującym parku Sławin (do 6 lamp, dokumentacja parku jest finansowana z zielonego budżetu na rok 2017), oraz zabezpieczenie energii dla zasilenia planowanego monitoringu terenu placu zabaw i siłowni zewnętrznej.
M – 30 Sławin Bezpieczny chodnik na ul. Sławinkowskiej przy Ogrodzie Botanicznym – etap I 150 000 zł Projekt zakłada budowę/przebudowę chodnika wzdłuż ul. Sławinkowskiej o szerokość min. 1,5 m i oddzielonego od jezdni pasem zieleni: • po stronie zachodniej tej ulicy – jako kontynuacja istniejącego chodnika od miejsca, gdzie zakończyła się jego budowa z kierunku północnego (Sławinkowska 14a) do wysokości ul. Platanowej; • wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Sławinkowską (na wysokości ul. Platanowej); • po stronie wschodniej ul. Sławinkowskiej na odcinku od przejścia przy ul. Platanowej do pierwszego zakrętu w kierunku al. Warszawskiej – zastąpienie starego chodnika (o szerokości 1m, zlokalizowanego bezpośrednio przy jezdni i zdekapitalizowanego) nowym chodnikiem zlokalizowanym blisko istniejącego ogrodzenia Ogrodu Botanicznego. Zakłada się też niezbędną dla realizacji projektu przebudowę istniejącego oświetlenia i kabli energetycznych, budowę palisad przy skarpach oraz rozbiórkę istniejącego chodnika przy jezdni.
M – 31 Ogólnomiejski Aktywny Lublin 300 000 zł Projekt Aktywny Lublin będzie kontynuacją i rozwinięciem ubiegłorocznego zadania o tej samej nazwie. Będzie skierowany do mieszkańców Lublina, którzy zechcą uczestniczyć w zajęciach sportowych. Zajęcia w ramach projektu będą odbywały się od lutego do listopada 2018 roku. Zaplanowane jest zorganizowanie minimum 900 45-minutowych jednostek treningowych. Przewidziane dyscypliny będą skierowane do osób w różnym wieku, począwszy od zajęć realizowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta, przez zajęcia zumby, fitnessu, treningu funkcjonalnego, aquaaerobicu dla osób dorosłych, aż do szachów i gimnastyki dla osób starszych. Projekt będzie kontynuował w większości dyscypliny realizowane w ramach ubiegłej edycji. Zajęcia będą realizowane na obiektach lubelskich szkół, uczelni i ośrodków sportu. Za udział w zajęciach nie będzie pobierana żadna opłata.
M – 32 Dziesiąta Wymiana chodników na ul. Jana Kochanowskiego 150 000 zł Celem projektu jest poprawa wizerunku, bezpieczeństwa oraz komfortu życia w dzielnicy Dziesiąta. Wyremontowany zostanie chodnik na ul. Jana Kochanowskiego. Powyższe zadanie korzystnie zmieni estetykę otoczenia, przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców,dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz szkoły podstawowej.
M – 33 Dziesiąta Wokół Sygnału – plac zabaw i parking 300 000 zł Celem projektu jest utworzenie terenu przyjaznego mieszkańcom. Projekt zakłada wydzielenie i budowę atrakcyjnego, bezpiecznego miejsca zabaw i rozrywki dla dzieci i młodzieży na zielonym skwerze przy ul. Zemborzyckiej/ słowackiego. Dla dorosłych umożliwi wypoczynek na świeżym powietrzu. Dzięki temu ubogi w rekreację rejon tej części dzielnicy dziesiąta zyska na atrakcyjności. Budowa/remont miejsc parkingowych i chodników wzdłuż ulicy słowackiego poprawi w znaczący sposób wizerunek i komfort życia mieszkańców miasta, którzy korzystają na co dzień z kompleksu sportowego sygnał i l O.
M – 34 Dziesiąta Remont chodników Kraszewskiego, Słowackiego 300 000 zł Celem projektu jest poprawa wizerunku, bezpieczeństwa oraz komfortu życia w dzielnicy Dziesiąta. Wyremontowane zostaną chodniki na ul. Ignacego Kraszewskiego oraz Juliusza Słowackiego. Powyższe zadania korzystnie zmienią estetykę otoczenia, przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców.
M – 35 Hajdów – Zadębie Parking dla samochodów przy szkole podstawowej nr 48 i stacja-wypożyczalnia lubelskiego roweru miejskiego przy ul. Jana Kasprowicza 148 350 zł Szanowni mieszkańcy Dzielnicy Hajdów-Zadębie i miasta Lublin oddając głos na niniejszy projekt zagwarantują Państwo następujące inwestycje w dzielnicy: – budowę utwardzonego parkingu dla 7-miu pojazdów przy Szkole Podstawowej nr 48 ul. Jana Kasprowicza 112 – budowę stacji roweru miejskiego LRM dającą możliwość wypożyczenia i zwrotu roweru miejskiego. Lokalizacja stacji przy ul. Jana Kasprowicza (skrzyżowanie z ul. Antoniny Grygowej i Metalurgiczną)
M – 36 Hajdów – Zadębie Wykonanie brakującego oświetlenia ulicznego ul. Jana kasprowicza od skrzyżowania z ul. Mełgiewską do skrzyżowania z ul. Zadębie 149 000 zł Projekt polega na budowie latarni oświetleniowych wzdłuż ul. Jana Kasprowicza od skrzyżowania z ul. Mełgiewską do skrzyżowania z ul. Zadębie wraz z wykonaniem dokumentacji technicznej.
M – 37 Hajdów – Zadębie Budowa zatok autobusowych przy ul. Jana kasprowicza oraz miejsc parkingowych dla rodziców odbierających dzieci ze szkoły podstawowej nr 48 148 900 zł Projekt zakłada budowę: 1. zatoki autobusowej przy ul. Jana Kasprowicza okolice skrzyżowania z ul. Heleny Dziubińskiej w lokalizacji zaopiniowanej i wskazanej przez ZDiM Lublin 2. budowę parkingu dla 12-stu pojazdów którymi opiekunowie przyjeżdżają po dzieci – uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 48 3. ustawienie 15 sztuk ławek wzdłuż ciągów pieszo jezdnych i ulic w Dzielnicy Hajdów-Zadębie 4. Modułowy parking rowerowy typu u na 20 rowerów przy Szkole Podstawowej Nr 48 dal uczniów dojeżdżających rowerami do szkoły
M – 38 Hajdów – Zadębie Budowa 10 elementowej ogólnodostępnej siłowni na świeżym powietrzu przy ul. Kasprowicza oraz ustawienie latarni ulicznych na ul mełgiewskiej 149 200 zł Projekt zakłada następujące działania: 1. Budowa 10 elementowej ogólnodostępnej siłowni na świeżym powietrzu wraz z ogrodzeniem i ławkami przy ul. Kasprowicza na obszarze szp nr 48 2. Ustawienie 4 sztuk latarni ulicznych na ul mełgiewskiej od skrzyżowania z ul. Kasprowicza jana 3. Zakup i montaż 3 sztuk ławek wzdłuż chodnika na ul jana kasprowicza
M – 39 Czuby Północne Sala gimnastyczna typu lekkiego w Szkole Podstawowej nr 42. Spełniamy sportowe marzenia dzieci. 395 000 zł Na terenie Szkoły Podstawowej nr 42, na którym obecnie jest pas zieleni (trawa), wybudowana będzie sala sportowa typu lekkiego na potrzebę realizacji zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego oraz dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Obecnie szkoła posiada za małą salę gimnastyczną, która nie jest dostosowana do większości gier zespołowych. Wymiary obecnej sali to 3,2×11,9×25,7 metrów. W szkole jest 322 uczniów, ale w ciągu 2 lat liczba uczniów ulegnie zwiększeniu (powstanie 7 i 8 klas). Dzieci otwarcie mówią, że większa sala gimnastyczna jest im potrzebna, żeby móc grać w różne gry zespołowe. Jest im po prostu smutno, że ich szkoła nie ma takiego obiektu i w wielu zawodach sportowych nie uczestniczą, ponieważ nie mają gdzie rozwiać swoje zainteresowania sportowe. Budowa sali ma umożliwić dzieciom realizację ich sportowych marzeń. Obiekt sportowy, który ma być wybudowany będzie miał wymiary: 25X20X5 metrów. Wniosek złożony jest przez Radę Rodziców.
M – 40 Śródmieście Rezerwat Dzikich Dzieci – park kreatywności i kontaktu z przyrodą 290 480 zł Rezerwat Dzikich Dzieci to projekt nastawiony na ochronę naturalnego środowiska zabawy dziecięcej. Inspirowany ideą Adventure Playground, powstaje w ścisłej współpracy z organizacjami London Play i Kolle 37. Nawiązuje do polskiej tradycji Ogrodów Jordanowskich. Celem jest wydzielenie zielonej przestrzeni na terenie tzw. Rusałki i przystosowanie jej do kreatywnej, nieszablonowej zabawy, nastawionej na rozwój więzi i kompetencji społecznych, kulturowych i manualnych. Dorośli zakładają taką przestrzeń, ale to dzieci ją kształtują i do nich należą wszelkie decyzje dotyczące wyglądu czy funkcjonalności. Aktywność dzieci polega na kreowaniu tej przestrzeni od podstaw z dostarczonych materiałów, budowaniu obiektów, stawianiu instalacji. Uczestniczą także w warsztatach, korzystają z Kuchni Błotnej. Wszystko pod okiem przeszkolonych playworkerów. Pilotażowa tego typu inicjatywa w Polsce, testowana przez dzieci przez cały sierpień 2017 może funkcjonować w 2018 roku od maja do października.
M – 41 Ponikwoda Chodnik i ścieżka rowerowa na ul. Walecznych 150 000 zł Projekt ma na celu remont chodnika na ulicy Walecznych na odcinku od ulicy Andersa do ulicy Wiejskiej razem z budową ścieżki rowerowej która łączyłaby się z już istniejącą ścieżką na ulicy Andersa oraz planowana ścieżka na ulicy Wiejskiej.
M – 42 Ogólnomiejski Zdrowa sylwetka lublinian – jak codziennie dbać o zdrowie 299 000 zł Projekt zakłada prowadzenie warsztatów prozdrowotnych z mieszkańcami Lublina, dotyczących pracy nad prawidłową postawą ciała podczas ćwiczeń fizycznych, a także w miejscu pracy i w szkole. Podczas warsztatów wykorzystywana będzie aparatura EMG, która służy do badania napięcia mięśniowego. Dzięki niej możliwe będzie nauczenie mieszkańców Lublina, w jaki sposób dbać o zdrowie podczas aktywności fizycznej, w miejscu pracy i w szkole. W życiu codziennym mamy możliwość poprawy naszego zdrowia fizycznego dzięki właściwej ergonomii naszego ciała. Właściwe ustawienie stanowiska pracy może w istotny sposób zmniejszyć obciążenia, które powodują szereg dolegliwości bólowych. Właściwa pozycja ciała w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie komfortu fizycznego i psychicznego, poprawę wydajności w czasie pracy i podniesienie jakości życia. Równomierne napięcie mięśniowe jest również istotne w czasie aktywności fizycznej, gdyż przy właściwym napięciu mięśniowym zmniejsza się ryzyko kontuzji.
M – 43 Sławin Aktywne lato na Sławinie – półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym. 299 000 zł Celem projektu jest organizacja półkolonii dla dzieci w wieku szkolnym w obiektach Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50 pod hasłem: rekreacja, sport, edukacja. Organizacja wypoczynku wakacyjnego dzieci zapewni ich bezpieczeństwo pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców, opiekunów, instruktorów sportu i rekreacji oraz animatorów kulturalno-oświatowych. Projekt przewiduje 3 turnusy 2-tygodniowe każdy ( 10 dni roboczych – bez dni wolnych od pracy). Program i zajęcia dostosowane do wieku, potrzeb, zainteresowań, sprawności fizycznej i umiejętności dzieci. Wyżywienie zgodne z zasadami higieny żywienia – 3 posiłki dziennie: II śniadanie, obiad i podwieczorek. Sławin jest szybko rozwijającą się dzielnicą (ok. 12 tys. mieszkańców) zamieszkałą przez wiele rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Brak osiedlowego Domu Kultury i ogólnodostępnej infrastruktury sportowej powoduje, że projekt jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców i oczekiwania środowiska.
M – 45 Kalinowszczyzna Budowa schodów na skarpie od ul. Rückemana do wąwozu 150 000 zł Projekt zakłada budowę nowych schodów terenowych z oświetleniem na miejskiej skarpie od ul. Rückemana do pobliskiego wąwozu. Inicjatorem projektu jest Rada Dzielnicy Kalinowszczyzna.
M – 46 Wrotków KOMFORTOWA DROGA NAD ZALEW 242 000 zł Projekt zakłada remont zachodniej części chodnika przylegającego do ulicy Nałkowskich od pętli autobusowej „Romera” do ulicy Żeglarskiej oraz wykonanie łącznika na działce nr 51, arkusz 21, obręb 43.
M – 47 Wrotków MIEJSCA PARKINGOWE DLA WROTKOWA 297 000 zł Projekt zakłada wykonanie 110 miejsc parkingowych na terenie dzielnicy Wrotków w poszczególnych jej osiedlach. Osiedle Medalionów – 10 miejsc prostopadłych do ulicy Nałkowskich Osiedle Zielone – 17 miejsc równoległych do ulicy Wolińskiego Osiedle Nałkowskich – 83 miejsca parkingowe w pasie drogowym ulic Romera oraz Samsonowicza.
M – 48 Czechów Północny I.Oświetlenie i bezpieczeństwo. 100 000 zł Wymiana żarówek latarni ulicznej (lokalnej) na oświetlenie LED na osiedlu CHOINY ul. Świętokrzyska i ul. Gorczańska, lub wymiana wszystkich latarni ulicznych (lokalnych) przy ww ulicach na oświetlenie LED (9.000 zł/szt). Obecne latarnie postawione na przełomie lat 1988-1990- tych nie spełniają swojej funkcji – właściwego oświetlenia w porze nocnej – z uwagi na przestarzałą konstrukcję i technologię zastosowanych żarówek.
M – 49 Czechów Północny, Czechów Południowy, Ponikwoda Nowe stacje rowerowe dla dzielnic Ponikwoda i Czechów Północny oraz Południowy 300 000 zł Proponuję ustawie dwóch dodatkowych stacji rowerowych w części miasta, w której ewidentnie ich brak. Pierwsza w okolicy skrzyżowania Alei Smorawińskiego i Spółdzielczości pracy. Druga na końcu Alei Spółdzielczości Pracy. Pierwsza obsługiwałaby ruch związany z centrami handlowymi w tym terenie a druga rozbudowującą się dzielnice Ponikwoda oraz budowaną Ikeą.
M – 50 Czuby Północne, Ponikwoda, Rury, Wieniawa Lublin dostępny od A do Z – dostosowanie pięciu filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku 153 500 zł Projekt zakłada wyposażenie 5 oddziałów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie w stanowiska przeznaczone dla osób niewidomych, słabowidzących oraz starszych. Proponowane stanowisko zawiera: – zestaw komputerowy – zestaw lektorski z oprogramowaniem, pozwalający na odczytywanie na głos skanowanego tekstu, dedykowany osobom niewidomym, a także niedowidzącym i starszym, które nie mogą samodzielnie odczytać druku -oprogramowanie powiększające zawartość ekranu komputerowego -oprogramowanie udźwiękawiające pozwalające osobom niewidomym na bezwzrokową obsługę komputera po przez odczytanie zawartość ekranu komputerowego – oprogramowanie dostosowujące system komputerowy do potrzeb osób starszych, poprzez uproszczenie obsługi oraz interfejsu komputera -elektroniczny powiększalnik stacjonarny- pozwalający na odczytywanie książek, czasopism w powiększonej formie -odtwarzacz książek w formie cyfrowej ( do wypożyczenia dla czytelników)
M – 51 Śródmieście Rozbudowa stacji rowerowych w centrum Lublina 300 000 zł Proponuję powiększyć stacje rowerowe w centrum Lublina. Stacje na Pl. Wolności oraz pod lubelskim Ratuszem w godzinach popołudniowych są puste. Ewidentnie powinny być większe. Mieszkańcy często stoją i czekają aż ktoś odda rower. Jeśli chcemy promować ruch rowerowy, rowery powinny być dostępne o każdej porze w centrum miasta.
M – 52 Ogólnomiejski Lubelska akademia koszykówki 299 000 zł Lubelska Akademia Koszykówki to nowoczesny program szkolenia sportowego dla dzieci ze szkół podstawowych. Głównym założeniem projektu jest stworzenie 10 centrów sportowych, zrzeszających okoliczne szkoły podstawowe z terenu Gminy Lublin. W ramach centrów realizowane będą zajęcia sportowe – regularne treningi koszykówki prowadzone przez doświadczonych trenerów, dostosowane do wieku uczestników, a także cykliczne turnieje koszykówki dla dzieci. Zwieńczeniem całości projektu będzie organizacja dużego międzyszkolnego turnieju koszykówki. W ramach projektu zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt sportowy, pozwalający poszczególnym centrom koszykarskim na prowadzenie atrakcyjnych treningów. Dodatkowo każdy uczestnik programu zostanie wyposażony w strój sportowy. Dzięki realizacji projektu szeroka grupa dzieci pod okiem specjalistów z dyscypliny nauczy się gry w koszykówkę, pozna i rozwinie nowe umiejętności.
M – 53 Ogólnomiejski Stojaki rowerowe oraz stacje napraw rowerów dla Lublina! 300 000 zł Proponuję przeznaczyć kwotę 300 000 zł na poprawę drobnej infrastruktury rowerowej w Lublinie. Moja propozycja sprowadza się do przeprowadzenia akcji społecznej w ramach której zostaną wybrane lokalizacje dla: stacji napraw rowerów, stojaków rowerowych, liczników rowerzystów, podpórek na przejściach dla pieszych, koszy na śmieci umieszczonych tak aby można łatwo wrzucić śmieć jadąc rowerem. Poza tym w ramach projektu Miasto Lublin powinno wyprodukować serię gadżetów miejskich związanych z poruszaniem się po mieście rowerem. Gadżetami mogą być koszulki rowerowe (sportowe), czapeczki, opaski na rękę do ocierania potu, kamizelki odblaskowe, lampki rowerowe, naklejki na rowery, ocieplacze na zimę na buty, które chronią przez wilgocią jednocześnie, peleryny rowerowe, koszyki do rowerów, spodenki rowerowe, chorągiewki przykręcane do dziecięcych rowerów itp.
M – 54 Ogólnomiejski Pokochaj bieganie w Lublinie! 300 000 zł Pokochaj bieganie w Lublinie! to specjalny program aktywizacji mieszkańców Lublina. Zdrowy tryb życia jest celem ludzi w każdym wieku. Aby zintegrować społeczność biegową i zachęcić do aktywnego wypoczynku dzieci, dorosłych, a także seniorów proponujemy cotygodniowe zajęcia biegowe oraz cykliczne zawody, które oprócz wymiaru sportowego będą okazją do integracji, wymiany doświadczeń oraz zaczerpnięcia fachowych porad biegowych. Możliwość uczestniczenia w zorganizowanych zajęciach i zawodach buduje automotywację, zaspokaja potrzebę rywalizacji i przynosi satysfakcję. “Pokochaj bieganie w Lublinie!” zakłada: organizację cyklu 6 biegów masowych dla dorosłych, organizację cyklu 6 biegów dla dzieci i młodzieży oraz specjalnej strefy animacji sportowych, organizację wspólnych, profesjonalnych treningów na różnych poziomach zaawansowania, program aktywizacji seniorów “Senior w ruchu”, organizację cyklu szkoleń wolontarystycznych dla mieszkańców Lublina.
M – 55 Za Cukrownią Wykonanie generalnego remontu sali lekcyjnej z przeznaczeniem na pracownię fizyczno-chemiczną z zapleczem w SP nr 20 w Lublinie 70 000 zł Projekt ma na celu generalny remont sali lekcyjnej znajdującej się w SP nr 20 w Lublinie przy al. J. Piłsudskiego 26. Wymaga ona kapitalnego remontu budowlanego, sanitarnego i elektrycznego. Obecnie w sali tej nie są prowadzone zajęcia edukacyjne z uwagi na zły stan techniczny, w jakim się znajduje. W związku z wejściem w życie nowej reformy oświatowej zachodzi potrzeba stworzenia dla naszych uczniów pracowni fizyczno- chemicznej wraz z zapleczem od podstaw. Włączenie nowej sali do użytku szkolnego umożliwi dzieciom naukę w systemie jednozmianowym.
M – 56 Szerokie Na przystanek LIPNIAK po chodniku. Nie biegnij w błocie śpiesząc się na autobus 39! 126 840 zł NIE BIEGNIJ W BŁOCIE ŚPIESZĄC SIĘ NA AUTOBUS 39 ! Wykonanie drogi pieszej z kostki betonowej łączącej przystanek Lipniak znajdujący się przy ul. Wojciechowskiej z ul. Św. Wojciecha wraz z odwodnieniem. W połowie długości ścieżki planuje się wykonanie 2 latarni parkowych z włączaniem automatycznym na czujnik ruchu. Również atrakcyjniejszy teren wokół przystanku! W ramach projektu: -uporządkowanie terenu wokół przystanku, -zlikwidowanie dzikiego śmietniska, -obudowa drewniana tymczasowej toalety typu toi-toi -wykonanie łąki kwietnej i nasadzeń drzew liściastych wzdłuż chodnika, -montaż 4 ławek i 3 koszy na śmieci drewnianych wzdłuż przystanku, -montaż 1 tablicy ogłoszeń dla mieszkańców.
M – 57 Czechów Północny Wykonanie prawoskrętu z ulicy Wojciecha Żywnego w ulicę Elsnera 300 000 zł Wykonanie prawoskrętu ułatwi wyjazd z ulicy Żywnego w ulice Elsnera co w sposób istotny zlikwiduje korki i poprawi bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie.
M – 58 Ogólnomiejski Łaźnia dla bezdomnych – kompleksowy punkt sanitarno-higieniczny. 299 000 zł W Lublinie przebywa około 300 osób bezdomnych, które zostały zarejestrowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. W praktyce takich osób może być kilka razy więcej. Według ostatnich badań prowadzonych przez European Federation of National Organisations Working with the Homeless poziom bezdomności w Polsce urósł od 2014 roku do chwili obecnej o 17%. Projekt stanowi odpowiedź na potrzebę tych ludzi w zakresie jakim jest dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych, które według rezolucji ONZ stanowią fundamentalne prawo człowieka. Koncepcja jest bardzo prosta i polega na uruchomieniu punktu z bezpłatnym dostępem do usług sanitarnych dla osób bezdomnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. W takim miejscu osoby będą mogły zażyć kąpieli, dostać czystą odzież, skorzystać z usług fryzjera ale też otrzymać fachową poradą gdzie się zgłosić po dalszą pomoc. Projekt poza doraźną pomocą potrzebującym ma na celu przywracanie godności człowiekowi oraz wspierać procesy wychodzenie z bezdomności.
M – 59 Kośminek Krasickiego remont chodnika (wymiana na kostkę) 149 500 zł Dalszy ciąg remontu chodnika na ulicy Krasickiego polegający na wymianie zdewastowanego chodnika i położenie na całości nowej kostki.Od ulicy Grochowskiego i w stronę ulicy Asnyka i dalej. Wykonanie około 560 m kostki z krawężnikiem.
M – 60 Stare Miasto, Śródmieście Kawiarenka DukajMY Razem 27 000 zł Kawiarenka DukajMy Razem jest projektem, którego główna ideą jest przełamanie barier językowych. Każdy z nas zna osobę, która uczyła się języka obcego, ale z powodu strach przed mówieniem nie korzysta ze swojej wiedzy. Bardzo często zdążają się osoby, które po zakończeniu edukacji, skończyły również przygodę z językiem angielskim lub innym językiem obcym. Chcemy stworzyć miejscem do którego może przyjść każdy mieszkaniec Lublina bez względu na wiek czy poziom języka i w praktyce ćwiczyć swoje umiejętności językowe. Przez cały czas, w kawiarence będzie znajdować się osoba z zagranicy, mówiąca co najmniej w dwóch językach. Jej zadaniem będzie organizowanie czasu dla osób przychodzących poprzez gry planszowe, rozmowy a to wszystko przy kawie i herbacie. Będzie to miejsce, w którym będzie się przynosić własne potrawy, i poznawać kuchnie innych krajów. Wieczorami w kawiarence będą organizowane prezentacje dotyczące kultur i obyczajów innych krajów.
M – 61 Czechów Północny, Czuby Północne, Rury, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Zemborzyce Kompleksowy Przyuliczny Zestaw Odpoczynkowy 36 000 zł Kompleksowy Przyuliczny Zestaw Odpoczynkowy to projekt dedykowany każdej grupie wiekowej. Pomysł zawiera w sobie ławkę z tylnym oparciem, w które maja być wbudowane panele słoneczne, zasilające znajdujące się z boku konstrukcji ładowarki USB. Dodatkowym atutem będą haczyki na torby, umiejscowione w drugim boku konstrukcji. Realizowany w siedmiu dzielnicach, w miejscach w których występuje deficyt miejsc do odpoczynku. Projekt ma dać możliwość chwili odpoczynku dla strudzonych drogą, spełniać ponadto funkcję integracyjną społeczności oraz doładowywać telefony komórkowe.
M – 62 Węglin Południowy Rewitalizacja terenu na cele rekreacji i wypoczynku na osiedlu Świt – Węglin Południowy. 150 000 zł Wykonamy kompleksowe zagospodarowanie zaniedbanego terenu przy ul. Szczecińskiej i ul. Warmińskiej. Planujemy wykonać skwer dla mieszkańców dzielnicy, wybudować wiodące do niego chodniki oraz boiska wielofunkcyjne. W otoczeniu zieleni wkomponujemy elementy placu zabaw dla dzieci oraz siłowni dla dorosłych. Doprowadzimy do stanu użytkowania boiska wielofunkcyjne poprzez wykonanie odpowiedniej nawierzchni, ogrodzenie oraz wyposażenie w niezbędne elementy do gry. Stwórzmy miejsca do wypoczynku i rekreacji na osiedlu Świt.
M – 63 Czechów Północny II. MAŁA ARCHITEKTURA 100 000 zł Częściowe zagospodarowanie terenu (Plac centralny) na cele rekreacji, sportu i wypoczynku na Osiedlu CHOINY. Wykonanie 10-elementowej siłowni na świeżym powietrzu, ogrodzonej z ławkami, będzie miejscem aktywnego wypoczynku dla seniorów, młodzieży i dzieci.
M – 64 Sławin Linowy mini park rozrywki i skwer wypoczynkowy 300 000 zł Projekt zakłada stworzenie linowego parku rozrywki i skweru wypoczynkowego. Lokalizacja inwestycji tuż obok boiska przy ul. Altanowej. W ramach linowego mini placu rozrywki zainstalowane zostaną urządzenia i piramidy linowe. Będą one doskonałą formą spędzania czasu i rozwijania sprawności fizycznej dzieci w wieku od około 5 do 14 roku życia. Skwer wypoczynkowy zlokalizowany będzie w pobliżu placu zabaw dla małych dzieci i mini parku linowego, co pozwoli na jednoczesne pilnowanie bawiących się dzieci.
M – 65 Sławinek Nasza Dzielnica – Sławinek 300 000 zł Celem projektu jest realizacja inwestycji w obrębie dzielnicy Sławinek, które podniosą komfort i bezpieczeństwa życia mieszkańców. Projekt zakłada: – powstanie przyjaznego miejsca spotkań sąsiedzkich i odpoczynku, z którego będą mogły korzystać zarówno rodziny z dziećmi, młodzież, jak i seniorzy. Miejsce będzie chronione kamerą monitoringu. – modernizację zaniedbanego boiska przy ulicy Baśniowej. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Rady Dzielnicy Sławinek i uwzględnia pozycje zgłaszane przez mieszkańców dzielnicy.
M – 66 Ogólnomiejski Zarząd Dróg i Mostów w realnym przeglądzie inwestycji – Dyrekcja w terenie 30 000 zł Zarząd Dróg i Mostów tworzy Lublin dla kierowców zapominając o dokumentach miejskich dotyczących m.in. polityki rowerowej. ZDiM buduje miasto nieprzyjazne pieszym, rowerzystom i pasażerom komunikacji miejskiej. ZDiM nie realizuje w Lublinie idei zrównoważonego transportu. Czas to zmienić, czas by dyrekcja ZDiM wcieliła się w rolę mieszkańców Lublina i poczuła swoje inwestycje na własnej skórze. Projekt zakłada, że dyrektor ZDiM p. Pidek oraz 3 zastępców i 1 zastępczyni będą spędzali w każdym z 12 miesięcy: 4 godziny na podróżach pieszych, 4 godziny na podróżach rowerem i 4 godziny jeżdżąc autobusami. Trasami przejazdu dyrekcji będą odcinki pomiędzy siedzibami Rad Dzielnic a Ratuszem, chyba, że dana Rada Dzielnicy zadecyduje, że inne miejsce na terenie ich dzielnicy będzie lepszym punktem reprezentującym problemy transportowe.
M – 67 Ogólnomiejski Budżet Obywatelski – tablice informacyjne o zrealizowanych projektach 299 999 zł Projekt zakłada montaż tablic informacyjnych o zrealizowanych projektach w ramach Budżetu Obywatelskiego w miejscach ich realizacji. Konieczne jest oznaczenie boisk i skwerów tablicami informacyjnymi o tym, czyje pomysły zostały zrealizowane, tak by te inwestycje miały konkretne twarze, konkretnych mieszkańców, którzy żyją obok nas.
M – 68 Tatary Budowa infrastruktury w dzielnicy Tatary 149 700 zł Budowa i modernizacja ciągów pieszych w dzielnicy Tatary oraz budowa 22 miejsc postojowych
M – 69 Rury 90 nowych miejsc parkingowych na LSM (osiedla im.: A. Mickiewicza, M. Konopnickiej, Z. Krasińskiego, J. Słowackiego) 299 700 zł W ubiegły roku projekt: M – 78 – 140 nowych miejsc parkingowych na LSM-ach (osiedla im.: A. Mickiewicza, M. Konopnickiej, Z. Krasińskiego, J. Słowackiego) oraz w okolicy ul. Glinianej uzyskał 1131 głosów. Wynik ten potwierdził ogromne zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w tej części miasta, dlatego po raz kolejny składam projekt dotyczy dzielnicy Rury, osiedli LSM. Celem tej inicjatywy jest stworzenie około 90 nowych miejsc parkingowych w miejscach o największym na nie zapotrzebowaniu. Projekt zakłada konieczność usunięcia żywopłotu znajdującego się w pasie drogowym niektórych lokalizacji.
M – 70 Tatary Modernizacja skwerku przy ulicy Gospodarczej 7 300 000 zł Proponowany projekt zakłada wykonanie ogrodzenia dookoła skwerku przy ulicy Gospodarczej 7, wymiana infrastruktury pieszej, wykonanie Muszli Koncertowej, oraz przyłącza energetycznego i monitoringu całego placu.
M – 71 Ogólnomiejski Aktywizacja sportowa dzieci w wieku 3-12 lat- kontynuacja projektu 299 998 zł Proponujemy mieszkańcom Lublina udział w projekcie zachęcającym dzieci oraz rodziców do aktywnego spędzania czasu poprzez udział w zajęciach ogólnorozwojowych, które mają na celu kształtowanie pozytywnych nawyków sportowych u dzieci. Projekt zakłada przeprowadzeni w lubelskich szkołach i przedszkolach( 48 placówek) ciekawych zabaw ruchowych , aktywizujących sportowo dzieci. Ponadto chcemy zaangażować rodziców do wspólnych działań na rzecz poprawnego rozwoju fizycznego dzieci. Trenerzy i nauczyciele otrzymają narzędzia , dzięki którym skutecznie będą mogli realizować zadania zawodowe związane ze sportem , a także wchodzić w interakcje jako eksperci lub moderatorzy w projektach sportowych. Dzieci będą miały szansę przekonać się , że aktywność sportowa może być atrakcyjna
M – 72 Stare Miasto, Śródmieście Śmietniki Półpodziemne na Podzamczu i ul. Probostwo 280 000 zł Śmietniki półpodziemne to radykalne podniesienie standardu zbierania odpadów. Śmietniki półpodzieme pozwalają: 1. Spowolnić fermentacje odpadów organicznych a przez to radykalne zmniejszenie odorów – odpady składowane są w 2/3 pod ziemią i w ten sposób są „naturalnie chłodzone” od gruntu 2. Składować odpady pionowo- co powoduje ich kompresję pod własnym ciężarem – to pozwala zmagazynować więcej odpadów w mniejszej powierzchni. 3. Blokować rozwiewanie odpadów, dzięki samo – zamykającej się klapie (sprężyna) Inwestycje będą prowadzone na działkach miejskich a śmietniki nie będą zamykane – każdy tam będzie mógł wrzucić swoje odpady – oczywiście przesegregowane. To wszystko pozwala, że śmietnik, który „od zawsze”, kojarzy nam się z syfem brudem smrodem i szczurami, staje się miejscem, przy którym można postawić ławkę i stworzyć miejsce wypoczynku. Tak się zresztą bardzo często dzieje przy nowych śmietnikach
M – 73 Ogólnomiejski Aktywny Uczeń 299 500 zł Projekt zakłada zorganizowanie cyklu zajęć sportowo – rekreacyjnych na terenie Lublina, przeznaczonych dla młodzieży uczącej się w szkołach na terenie Gminy Lublin. Zajęcia zostaną podzielone na różne dyscypliny, zarówno drużynowe jak i indywidualne. Zajęcia te będą prowadzone wewnątrz obiektów sportowych oraz na świeżym powietrzu. Projekt ma na celu stworzenie możliwości uprawiania sportu dla młodzieży bez ponoszenia dodatkowych kosztów, jak również propagowanie zdrowego trybu życia i popularyzację sportu jako jednej z bezpiecznych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Celem projektu jest również integracja środowiska uczniowskiego poprzez sport oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym i stosowaniu używek przez młodzież.
M – 74 Zemborzyce Kontener kultury wraz ze stacją rowerową. 150 000 zł Projekt obejmuje rozbudowę systemu „Lubelski Rower Miejski” o budowę stacji rowerowej w dzielnicy Zemborzyce wyposażonej w 10 rowerów miejskich oraz ustawienie „Kontenera kultury”, w którym mieściłby się dzielnicowy punkt kultury.
M – 75 Ogólnomiejski Młodzi Pełni Pasji 300 000 zł Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych osób, zgłoszony zostaje projekt Młodzi Pełni Pasji, który zakłada realizacje zajęć sportowych w Lublinie. W ramach projektu zostanie zorganizowane 10 zajęć sportowych przez cały rok – z wyłączeniem okresu wakacyjnego oraz wypadających w tym okresie dni świątecznych, na obiektach sportowych w Lublinie. Młodzi mieszkańcy Lublina od lat pokazują, że są zainteresowani uczestnictwem w różnych formach aktywności fizycznej. Dzięki projektowi będą mogli dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Spotkania na zajęciach zintegrują młode pokolenie mieszkańców Lublina i będą dobrą promocją dla Miasta Lublin.
M – 76 Za Cukrownią Miasto Sportowej Inspiracji 150 000 zł Projekt zakłada organizację nieodpłatnych zajęć sportowych oraz spotkań z trenerami, sportowcami, fizjoterapeutami i dietetykami dla wszystkich chętnych mieszkańców Lublina. W każdym miesiącu realizacji projektu odbywać się będą zajęcia sportowe, ruchowe oraz sportów walki prowadzone przez instruktorów. Będą w nich mogły uczestniczyć osoby w każdym wieku. Zajęcia będą obejmowały różne dyscypliny sportów oraz zajęcia ogólnoruchowe dla najmłodszych i seniorów. Zajęcia zostaną dostosowane do potrzeb biorących w nich udział mieszkańców. Przynajmniej raz w miesiącu zostanie przygotowany Dzień Sportowej Inspiracji, podczas którego zaproszeni trenerzy, sportowcy, fizjoterapeuci oraz dietetycy będą prowadzili prezentacje i zajęcia z aktywnego trybu życia oraz dbania o własne zdrowie i kondycję.
M – 77 Ogólnomiejski Czego potrzebuje Lublin 270 000 zł Projekt przewiduje poznanie potrzeb Lublinian, które odnoszą się do rozwoju i modernizacji ich dzielnic w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu przewidziane jest przeprowadzenie badań opinii mieszkańców Lublina na temat ich satysfakcji z projektów zrealizowanych we wcześniejszych latach w ramach Budżetu oraz badań dotyczących potrzeb Lublinian w kolejnych edycjach. Badanie zostanie przeprowadzone z udziałem mieszkańców różnych ulic w każdej z dzielnic. Plan zakłada przebadanie 10% lub 500 mieszkańców każdej z 27 dzielnic Lublina, łącznie blisko 12 000 Lublinian. Przebadanie tak dużej grupy pozwoli na wyciąganie wniosków o potrzebach mieszkańców miasta. Projekt ten jest pierwszym, który na taką skalę pozwoli na dokonanie oceny satysfakcji z wcześniejszych działań podjętych w ramach Budżetu i skupi się na przyszłych potrzebach. Dzięki jego realizacji możliwe będzie zgłaszanie i realizowanie projektów, które w największym stopniu odpowiadają potrzebom Lublinian.
M – 78 Rury Dzieci niepełnosprawne są wśród. Wyposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39 w sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci. 299 203 zł Ważnym aspektem w rozwoju każdego dziecka, w tym także niepełnosprawnego, jest rozwijanie kontaktów społecznych z rówieśnikami oraz stworzenie odpowiednich warunków wspólnej zabawy i działania. Jednym ze sposobów wspierania dzieci w tych działaniach jest odpowiednie przygotowanie i zagospodarowanie placu zabaw, tak aby każde dziecko niepełnosprawne (czy to na wózku inwalidzkim, czy też mające problemy z przemieszczaniem się) i zdrowe mile spędzało czas na świeżym powietrzu. Przedszkole Integracyjne nr 39 od ponad dziesięciu lat prowadzi edukacje i opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, o specjalnych potrzebach edukacyjnych dostosowując swoje pomieszczenia oraz wyposażenie do potrzeb przedszkolaków. Najpilniejszą obecnie potrzebą jest zakup sprzętu oraz przygotowanie podjazdu na placu zieleni. Projekt przewiduje zakup oraz montaż specjalnie dostosowanych 24 urządzeń zabawowych oraz budowę ścieżki z kostki brukowej z poręczami prowadzącej na górkę .
M – 79 Czechów Północny Aktywny Czechów – Bezpiecznie rowerem do szkoły i do przedszkola 295 000 zł Projekt dotyczy uzupełnienia sieci dróg rowerowych w Lublinie o brakujące i niezwykle potrzebne odcinki. Celem projektu jest umożliwienie poruszania się rowerem po mieście na rowerze w sposób szybki i wygodny, bez pokonywania wydłużonej drogi, bez przerywania swojej podróży. Połączenie brakujących odcinków dróg rowerowych pozwoli na zachęcenie mieszkańców Lublina do częstszego korzystania z rowerów. Planowany odcinek będzie się łączył z powstałą drogą w ramach projektu Europejska Stolica Turystyki Rowerowej tj .przy ul. Symfonicznej w kierunku Gimnazjum nr 16. Droga zapewni dojazd bezpiecznie rowerem do szkoły i znacząco skróci dojazd do szkoły. Wskazane odcinki w przypadku realizacji połączą się w całość. Tj z ul .Koncertową oraz Elsnera
M – 80 Ogólnomiejski BEZPIECZNY ZWIERZ 300 000 zł BEZPIECZNY ZWIERZ zawiera dwa główne cele: poprawienie losu zwierząt na terenie Miasta Lublina oraz edukację społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy niezbędnej do sprawowania opieki nad zwierzętami w sposób odpowiedzialny, a także umiejętności budowania prawidłowych relacji w kontaktach człowieka ze zwierzętami i umiejętności reagowania w sytuacjach trudnych, związanych z cierpieniem lub agresją zwierząt. Projekt obejmie sfinansowanie: sterylizacji psów i kotów posiadających właścicieli; kotów wolno bytujących wraz z odrobaczeniem, odpchleniem, a następnie przywróceniem ich do środowiska naturalnego; szkoleń dla osób dorosłych; zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży; happeningów; kampanii społecznej „Twój pies, Twoja kupa”. Realizacja projektu zwiększy bezpieczeństwo ludzi i zwierząt oraz ograniczy liczbę zwierząt bezdomnych.
M – 81 Ogólnomiejski Szkolimy razem – BKS, Sygnał, Widok 300 000 zł Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży przedszkolnej i szkolnej oraz podniesienie kwalifikacji trenerów, instruktorów i nauczycieli w-f prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą.
M – 82 Rury Uporządkowanie ruchu pieszego i samochodowego w rejonie Ronda Nauczycieli Tajnego Nauczania (ulice: Zana, Wileńska, Bohaterów Monte Cassino) 300 000 zł Projekt ma na celu uporządkowanie ruchu pieszego i samochodowego w rejonie Ronda Nauczycieli Tajnego Nauczania (ulice: Zana, Wileńska, Bohaterów Monte Cassino). Jest to miejsce o dużym natężeniu ruchu tak pieszego, jak i samochodowego, dużej gęstości zamieszkania oraz licznych obiektów usługowych i handlowych. Intencją projektu jest uniemożliwienie niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu, głównie poprzez fizyczną ich separację, stworzenie infrastruktury technicznej oraz polepszenie warunków ruchu.
M – 83 Ponikwoda Budowa placu zabaw w rejonie ulicy Bluszczowa. 149 900 zł Mieszkańcy bloków przy ul. Bluszczowej i Dożynkowej w związku z brakiem terenów rekreacyjnych w tej części Lublina wnoszą o wykonanie na działce nr 15/35 przy ul. Bluszczowej, stanowiącej własność Gminy Lublin, terenu rekreacyjnego z placem zabaw. Osiedle jest duże z tendencja rozwoju i niezbędne jest zapewnienie miejsc rekreacyjnych dla dzieci z pobliskich bloków.
M – 84 Ogólnomiejski Baza szkoleniowa dla młodzieży Motoru – szatnie przy boisku 300 000 zł Projekt obejmuję budowę szatni kontenerowych na potrzeby wykorzystania boiska przy ul. Rusałki, przeznaczonego do treningów młodzieżowych grup Motoru Lublin. Na chwilę obecną szatnie są w opłakanym stanie, zaś ich remont stanowi znaczny koszt przekraczający możliwości finansowe klubu zajmującego się szkoleniem młodzieży. Obok szatni miałby powstać utwardzony parking dla 24 samochodów, w miejsce obecnego parkingu ziemnego. Docelowo przy ul. Rusałki miałoby powstać kompleksowe centrum treningowe dla dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z piłką nożną. Problem braku niezbędnej bazy szkoleniowej od lat jest bolączką młodzieżowej piłki nożnej w Lublinie. Może jednak zostać rozwiązany w najbliższym czasie. Wspólnie dajmy dzieciom dobre miejsce do treningów. Pomóżmy realizować ich pasje i marzenia. Dzięki temu już wkrótce razem będziemy mogli być dumni z piłkarskich sukcesów naszej młodzieży!
M – 85 Zemborzyce Zalew Zemborzycki Atrakcyjny dla Aktywnych 144 444 zł Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności Zalewu Zemborzyckiego jako miejsca służącego aktywnemu wypoczynkowi. Obecnie w tym miejscu Lublinianie jeżdżą rowerami, spacerują, biegają. Niestety brakuje tu miejsc odpoczynku, śmietników, stojaków rowerowych czy ogólnodostępnego wodopoju dla spragnionych. Brakuje także oznakowanych tras biegowych i spacerowych, które prowadziłyby przez atrakcyjne miejsca i pozwalały łatwo liczyć ich długość. Projekt jest odpowiedzią na te potrzeby.
M – 86 Dziesiąta Budowa wybiegu dla psów na terenie placu przy ul. Szelburg-Zarembiny i Sieroszewskiego 42 000 zł Projekt zakłada budowę ogrodzonego wybiegu dla psów na terenie zielonego placu między ulicami E. Szelburg-Zarembiny, W. Sieroszewskiego i J. Iwaszkiewicza w jego niezagospodarowanej, północno-zachodniej części (działka 44/4). Przysłużyłoby się to zarówno właścicielom psów, jak i innym mieszkańcom, tworząc miejsce, gdzie psy mogłyby swobodnie biegać bez stwarzania zagrożenia dla ludzi. W obrębie wybiegu znajdowałby się 2 kosze na odchody psie, 2 ławki i tablica z regulaminem.
M – 87 Śródmieście Parkingi w centrum dla mieszkańców – więcej miejsc parkingowych w centrum dla wszystkich 149 999 zł Projekt zakłada udostępnienie parkingów przy budynkach, którymi zarządza gmina Lublin (Urząd Miasta, szkoły, instytucje kultury itp. itd.) wszystkim mieszkańcom. Parkingi znajdujące się w zasięgu Strefy Płatnego Parkowania zostaną włączone do tej strefy i parkowanie na nich będzie odpłatne zgodnie z zasadami Strefy Płatnego Parkowania. Projekt ma na celu zrównanie praw transportowych mieszkańców i urzędników oraz uświadomienie problemów transportowych urzędnikom, którzy aktualnie mają zagwarantowane miejsce parkingowe w miejscu pracy. Warto, aby urzędnicy zaznali dokładnie takich samych warunków transportowych na terenie miasta jak wszyscy mieszkańcy, by wiedzieli jakie mieszkańcy mają problemy z dojazdem do centrum.
M – 88 Ogólnomiejski Kierowca, który pamięta o przepisach PoRD 299 999 zł Kampania przypominająca treść 16 pierwszych artykułów Prawa o Ruchu Drogowym a także uświadamiająca niebezpieczeństwa jakie wynikają ze zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym. Dodatkowo 15 skrzyżowań o największym natężeniu ruchu zostanie oznakowane żółtą kratownicą przypominającą, by nie wjeżdżać na skrzyżowanie, gdy nie mamy pewności, że z niego zjedziemy. Kampania będzie przypominała o Prawie o Ruchu Drogowym w formie ulotek dla kierowców aut, zajęć dla dzieci w szkołach.
M – 89 Ogólnomiejski Bezpieczny Lublin – cykl szkoleń militarnych 295 000 zł W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką militariów, bezpieczeństwa i reagowania w sytuacjach kryzysowych, projekt „Bezpieczny Lublin” stwarza możliwości kompleksowego pozyskania wiedzy z tej tematyki. Podstawowym celem jest promowanie odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez pasję, aktywny wypoczynek i integrację. Projekt zakłada realizację kompleksowego cyklu szkoleń. W ramach zajęć praktycznych i teoretycznych zostaną poprowadzone m. in. szkolenia z zakresu: ratownictwa medycznego, medycyny pola walki, terenoznawstwa i nawigacji, technik samoobrony podczas walki wręcz, survivalu, strzelectwa sportowego, strzelectwa obronnego. Prowadzenie szkoleń będzie obywać się w placówkach do tego przeznaczonych. Wynajęci instruktorzy stanowić będą kadrę wykształconych i doświadczonych specjalistów z danej dziedziny. Używający materiałów szkoleniowych i wyposażenia niezbędnego do przekazania wiedzy.
M – 90 Sławinek Nasz Sławinek 149 500 zł Celem projektu jest realizacja inwestycji w obrębie dzielnicy Sławinek, które podniosą komfort i bezpieczeństwa życia mieszkańców. Projekt zakłada: – powstanie stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego przy ulicy Kolorowej lub Baśniowej; – organizacja zajęć sportowych z instruktorem w lipcu i sierpniu 2018 (100 godzin); – organizacja dwudniowego Rodzinnego Festynu Sąsiedzkiego dzielnicy Sławinek – remont chodnika na ulicy Jasińskiego. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Rady Dzielnicy Sławinek i uwzględnia pozycje zgłaszane przez mieszkańców dzielnicy.
M – 91 Dziesiąta Kunickiego – bezpieczniej na ulicy 149 999 zł Projekt zakłada spowolnienie ruchu na ul. Kunickiego na odcinku od ul. Dywizjonu 303 do ul. Głuskiej. Projekt zakłada budowę progów zwalniających poduszkowych (wyspowych, typu berlińskiego) w okolicach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Projekt zakłada wyznaczenie BUS pasa na odcinku od ul. Kotlarskiej do ul. Bagatela i dalej od ul. Zemborzyckiej do ul. Głuskiej. Projekt zakłada wyznaczenie BUS pasa na odcinku od Głuskiej do ul. Oczki ul. Mickiewicza do ul. Kraszewskiego.
M – 92 Czechów Północny Rozwój sportu przy SP43 149 999 zł Projekt zakłada budowę bieżni 70m przy SP43. Projekt zakłada budowę dwóch wiat przy Multisportowym boisku przy SP43 po południowej stronie boiska. Projekt zakłada budowę oświetlenia przy Multisportowym boisku przy SP43.
M – 93 Ogólnomiejski Komunikacja miejska za darmo! 299 999 zł Projekt zakłada zorganizowanie konkursu dla mieszkańców Lublina, w którym nagrodą będzie 3000 biletów150-dniowy na wszystkie linie. Konkurs będzie dotyczył komunikacji zbiorowej i jej funkcjonowania. Efektem konkursu będzie zebranie informacji o tym, co dla mieszkańców jest najważniejsze przy poruszaniu się komunikacją miejską (wygoda, czas przejazdu, dostosowanie linii do potrzeb). Informacje te pozwolą dopasować ofertę ZTM dla mieszkańców.
M – 94 Ogólnomiejski Miejski poradnik rowerzysty – dodruk przewodnika 299 999 zł Projekt zakłada dodruk Przewodnika Miejskiego Rowerzysty, który okazał się bardzo popularnym i potrzebnym materiałem dla lubelskich rowerzystów. Przewodnik Miejskiego Rowerzysty został opublikowany przez Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Projekt zakłada umowę pomiędzy Urzędem Miasta i Towarzystwem dla Natury i Człowieka na możliwość dodruku przez UM Lublin przewodnika.
M – 95 Śródmieście Partklety w centrum 300 000 zł Utworzenie 2 parkletów w centrum Lublina zamiast 4 miejsc parkingowych na chodniku. Proponuję np. ul. Peowiaków. Dobór ulic powinien oprzeć się na analizie społecznej.
M – 96 Śródmieście Park kieszonkowy na Zielonej 300 000 zł Stworzenie parku kieszonkowego na ul. Zielonej. Jego kształt powinny określić konsultacje społeczne.
M – 97 Czuby Południowe Alejami wąwozu dla Czechowa 142 140 zł Wąwóz znajdujący się pomiędzy al. Kompozytorów Polskich i ul. Szeligowskiego to prawdziwy skarb Mieszkańców Czechowa. Projekt zakłada jego rewitalizację poprzez remont alejek, ławek, poprawę stanu zieleni oraz umieszczenie stojaków na rowery. Obecny teren nie stanowi atrakcyjnej oferty dla Mieszkańców. Projekt zakłada utworzenie centralnego placu będącego miejscem spotkań, na którym znajdowałyby się altana, ławki, kwietniki oraz stojaki na rowery.
M – 98 Czuby Remont nawierzchni ulicy Przytulnej (łącznie z istniejącą zatoką postojową i chodnikiem) położonej na działce nr 49/34 obr 30 ark 6 w Lublinie 300 000 zł Remont nawierzchni asfaltowej ulicy Przytulnej łącznie z istniejącą zatoką postojową i chodnikiem poprzez wymianę krawężników i wykonanie nowego dywanika asfaltowego, oraz wymianę obrzeży chodnika i ułożenie kostki brukowej na chodniku.
M – 99 Czuby Południowe MONITORING MIEJSKI W OSIEDLACH PORĘBA i WIDOK 300 000 zł Wniosek dotyczy: 1. Wykonania monitoringu miejskiego na terenie Osiedli Poręba i Widok. 2. Wykonania oświetlenia chodnika wybudowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 roku łączącego ul. Agatową z ciągiem pieszym przy ul. Bursztynowej.
M – 100 Czechów Północny Remont odcinka nawierzchni ul. Świętokrzyskiej 100 000 zł Projekt dotyczy naprawy jezdni na odcinku ok. 6m szerokości i ok. 10 m długości w okolicy budynku nr 15 przy ul. Świętokrzyskiej. W okresach po deszczu i zime są poważne trudności z przejechaniem ogromnej dosyć głębokiej kałuży.
M – 101 Czechów Północny Oświetlenie ulic: Gorczańskiej, Świętokrzyskiej i części Zelwerowicza na osiedlu mieszkaniowym Choiny poprzez dostawienie latarni lub wymianę lamp 300 000 zł Oświetlenie ulic Gorczańskiej, Świętokrzyskiej, Zelwerowicza, poprzez dostawienie dodatkowych latarń ulicznych lub zwiększenie mocy oświetlenia dotychczasowym. Przy ul. Zelwerowicza dostarczenie 2-3 latarń na odcinku od ul. Choiny do pierwszych schodów w osiedle.
M – 102 Czechów Północny Remont ul. Beskidzkiej w Osiedlu Spółdzielni Budowlano Mieszkaniowej Choiny 290 000 zł Projekt dotyczy poprawy fatalnego stanu technicznego ulicy Beskidzkiej. Ulica ta powstała w latach 70 ubiegłego wieku w okresie budowy osiedla „Choiny”. Od czasu wykonania nie była remontowana. Jest nierówna, posiada znacznie zniszczoną nawierzchnię, zapadnięcia, wystające studzienki w jezdni, miejscami brak asfaltu. Stan techniczny ulicy uniemożliwia bezpieczne i sprawne poruszanie się zarówno pieszych i samochodów.
M – 103 Czuby Północne, Rury Przyjazne dzieciom i rodzicom przedszkolne place zabaw 300 000 zł Projekt zakłada rewitalizację ogrodów przedszkolnych, w tym: modernizację zniszczonych nawierzchni tarasów przy budynkach Przedszkoli nr 36 i 73, które zostaną wyłożone płytkami tarasowymi. Planowane jest również uregulowanie części nawierzchni trawników poprzez: wyrównanie terenu oraz nasadzenia, a także doposażenie placu zabaw w atestowany sprzęt rekreacyjny oraz ławki ogrodowe. Głównym celem projektu jest poprawa warunków rekreacji na terenach wymienionych ogrodów przedszkolnych, eliminowanie barier architektonicznych, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzieci zarówno pełnosprawnych jak i niepełnosprawnych oraz innych osób tam przebywających. Ważne jest również podniesienie atrakcyjności i poprawa estetyki ogrodów wymienionych przedszkoli. Stwórzmy wspólnie przyjazne, nowoczesne i bezpieczne miejsce zabawa dla naszych dzieci i czuwających nad ich prawidłowym rozwojem dorosłych.
M – 104 Ogólnomiejski Podejmij wyzwanie – rozwijaj się 300 000 zł Projekt „Podejmij wyzwanie-rozwijaj się”; to cykl 16 spotkań w formie warsztatów, na których w praktyce nauczysz się kluczowych kompetencji osobistych pozwalających świadomie i skutecznie kreować swoje życie. Napewno i sam kiedyś zadawałeś sobie takie pytania: Jak chwycić z aster swojego życia i stać się człowiekiem sukcesu? Jak osiągnąć wolność finansową? Jak przestać odkładać sprawy na później i pozbyć się lenistwa? Jak osiągnąć pewność siebie? Jak podejmować decyzje i konsekwentnie się ich trzymać? Jak przełamać nieśmiałość i stać się bardziej towarzyska osobą? Jak mieć super energię do działania każdego dnia? Jak znaleźć i zweryfikować pomysł na biznes? Jak rozpocząć biznes bez kapitału początkowego? Jak znaleźć wymarzonego partnera lub partnerkę? Czy na wszystkie te pytania znasz odpowiedzi? Aby je poznać, zagłosuj na nasz projekt i do zobaczenia na pierwszym spotkaniu!
M – 105 Rury Renowacja parkingu przy zso nr 5 w lublinie 299 400 zł Przedmiotem zadania jest modernizacja parkingu przy ZSO nr 5 w Lublinie przy ul. Rzeckiego 10. Parking przeznaczony jest dla pracowników, rodziców i młodzieży szkolnej, a także interesantów. Parking wykorzystywany będzie w dniach nauki szkolnej przez pracowników szkoły i rodziców dowożących uczniów do szkoły, jak i młodzież szkolną, zaś poza zajęciami służyć on będzie osobom korzystającym z infrastruktury szkolnej (basen, sala gimnastyczna).

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy