Wyciągi i faktury ze służbowych kart płatniczych UM Lublin

Otrzymaliśmy już z Wydziału Budżetu i Księgowości Urzędu Miasta Lublin wyciągi ze służbowych kart płatniczych Urzędu Miasta Lublin, którymi dysponują pracownicy UM. W sumie w Urzędzie Miasta karty posiada 21 osób, w tym 19 pracowników oraz Przewodniczący Rady Miasta i jeden z jego zastępców.

Urząd zwraca uwagę, że część wydanych kart jest związana z realizacją projektów unijnych.

Przyglądając się wydatkom ze służbowych kart płatniczych, warto zapoznać się wcześniej z zarządzeniem Prezydenta Miasta Lublin, dot. regulaminu wydawania i użytkowania kart płatniczych w Urzędzie Miasta Lublin (kliknij tutaj, aby przejść do zarządzenia na stronie BIP UM Lublin).

Zgodnie z tym zarządzeniem, korzystanie z karty płatniczej jest przeznaczone na uregulowanie wydatków związanych z:

1) pełnieniem funkcji reprezentacyjnych,
2) związanych z wizytą gości zagranicznych,
3) ponoszonych w czasie krajowych i zagranicznych podróży służbowych.

Z zarządzenia można się też dowiedzieć, ze miesięczny limit jest ustalany po przeprowadzenie analizy potrzeb poszczególnych użytkowników. Potrzeby Prezydenta Miasta i trzech jego zastępców oszacowano na 10 tys. zł. miesięcznie.

Fundacja Wolności po przejrzeniu wyciągów, zawnioskowała do Urzędu Miasta o udostępnienie kilku wybranych faktur wraz z opisem. Otrzymane dokumenty publikujemy na końcu artykułu. Poza wydatkami w restauracjach i hotelu w St. Gallen otrzymaliśmy fakturę na zakup etui do służbowego iPhone 5.

Kto w Urzędzie Miasta Lublin posiada służbową kartę

Poniżej osób, posiadających służbowe karty płatnicze wraz ze stanowiskiem i limitem na karcie:

Lp. Imię i nazwisko użytkownika kart Stanowisko służbowe Przyznany limit
20 Piotr Kowalczyk Przewodniczący Rady Miasta 10 000
21 Zbigniew Targoński Wiceprzewodniczący Rady Miasta 5 000

Wyciągi z rachunków kart

Wyciąg za okres od 1 stycznia 2013 do 2 lipca 2014 dla kart aktywnych – kliknij tutaj, aby otworzyć (plik pdf).

Wyciąg za okres od 1 stycznia 2013 do 2 lipca 2014 dla kart już zamkniętych – kliknij tutaj, aby otworzyć (plik pdf).

Wybrane faktury wraz z opisem

Kopie wybranych faktur – kliknij tutaj, aby otworzyć (plik pdf).

Opisy do wybranych faktur – kliknij tutaj, aby otworzyć (plik pdf).