Petycja do Prezydenta Miasta Lublin ws ujawnienia sprawozdań spółek miejskich

1 Comment

W związku z uporczywym uchylaniem się spółek miejskich od udostępniania swoich sprawozdań (nawet miejscy radni boją się ich udostępnić), występujemy z petycją do Prezydenta Miasta Lublin, aby przerwał kulturę „tajemnicy” i zmienił zasady nadzoru właścicielskiego nad spółkami.

Spółki miejskie odmawiają udostępnienia sprawozdań, twierdząc że są dostępne w KRSie. Niby tak, ale wiąże się to z kilkoma problemami:

1. Musimy dojechać do sądu,który jest w Świdniku.
  2. Musimy trafić akurat na dzień, w którym akta spółki będą dostępne.
  3. Dokumentom można jedynie zrobić zdjęcia (brak możliwości odczytu maszynowego, kopiowania treści, itp.)

Poprzyj naszą petycję:

Petycja do Prezydenta Miasta Lublin ws ujawnienia sprawozdań spółek miejskich

Zwracamy się z petycją w interesie publicznym w sprawie poszerzenia zasad nadzoru właścicielskiego nad jednoosobowymi spółkami Miasta Lublin oraz spółkami z udziałem Miasta Lublin o przepisy nakazujące zarządom spółek publikację w swoich Biuletynach Informacji Publicznej poniższych dokumentów:
- budżet roczny,
- sprawozdanie zarządu,
- sprawozdanie rady nadzorczej,
- sprawozdanie finansowe (rachunek zysków i strat, bilans i opinia z badania biegłego rewidenda),
- zestawienia dotyczące kredytów/rozrachunków/zatrudnienia,
- rejestr zawieranych umów

Wnosimy również, aby spółki miejskie uzupełniły powyższe dokumenty za poprzednie lata.

Ujawnienie powyższych dokumentów, poprzez publikację w Biuletynach Informacji Publicznej przyczyni się do wzrostu jawności i przejrzystości funkcjonowania spółek miejskich.

Spółki miejskie oraz Urząd Miasta Lublin nie publikują oraz odmawiają udostępnienia powyższych informacji. Natomiast w wielu innych miastach te dane są powszechnie dostępne, np. w Białymstoku, Poznaniu, Krakowie czy Słupsku.

[your signature]

Podpisz
39 signatures

Twoje nazwisko zostanie dodane po potwierdzeniu mailowym (jeśli nie widzisz maila z potwierdzeniem, sprawdź spam). Zaproś znajomych do poparcia:

Pobierz formularz do wydruku i zbierania podpisów >>kliknij tutaj<< Przekaż podpisy do biura Fundacji Wolności (ul. Peowiaków 10/8) przed 18 grudnia.

Ostatnio podpisali:
21 Krzysztof Wiśniewski Lis 06, 2017
20 Tadeusz Czubowski Lis 06, 2017

• Krzysztof Wiśniewski

Próbowałem dwukrotnie podpisać petycję. Chyba macie jakieś problemy techniczne…