Wyniki głosowania

Dziś urząd miasta ogłosił ostateczne wyniki tegorocznego głosowania na tzw. „budżet obywatelski”.

Najwięcej głosów uzyskał projekt remontu szkoły Sióstr Urszulanek uzyskując 9090 głosów. Wśród projektów „dużych” znalazły się także remonty stadionów: żużlowego i Lublinianki, remont ulic Tatarakowej i Kawaleryjskiej oraz dokończenie budowy parku Jana Pawła II.

Wśród projektów małych najwięcej, bo aż 4016 głosów, zdobył projekt remontu ulicy Przytulnej. Zrealizowane zostaną także m.in. Rezerwat Dzikich Dzieci na Rusałce, Linowy mini park rozrywki na Sławinie czy wyposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Integracyjnym nr 39 w sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W sumie zrealizowane zostanie 31 projektów małych, które trafią do realizacji z głosowania ogólnego.

Zwycięskie projekty w budżecie obywatelskim 2018