Zapraszamy na rozprawę w WSA

No Comments

W dniu 30 października o godz. 14 (sala nr II) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (przy ul. Skłodowskiej) rozstrzygnie, czy spółka miejska SPR Lublin SSA powinna udostępniać informacje o zawieranych przez siebie umowach.

Władze spółki twierdzą że nie, bo spółka „nie korzysta z dotacji i przekazywanego majątku przez jednostki samorządu terytorialnego”. Tymczasem 16 października Rada Miasta zadecydowała o dokapitalizowaniu spółki kwotą 700 tys. zł…

Ponadto władze spółki twierdzą, że treść zawieranych umów nie stanowi informacji o działalności spółki.

Fundacja Wolności, która złożyła skargę na spółkę zaprasza mieszkańców Lublina na rozprawę. Pokażmy, że ma dla nas znaczenie, jak wydatkowane są nasze pieniądze! Każdy ma prawo obserwować rozprawę.

Poniżej pełna treść odpowiedzi spółki na nasza skargę:

spr_odp_1spr_odp_2

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy