Wizyta studyjna organizacji strażniczych z Ukrainy

No Comments

W dniach 28 czerwca – 1 lipca w Lublinie będzie przebywać grupa 10 aktywistów, w tym przedstawicieli organizacji strażniczych oraz dziennikarzy obywatelskich z Łucka i Równego (miast partnerskich Lublina).

Podczas pobytu w Lublinie wezmą udział w warsztatach dot. kontroli obywatelskiej, jawności i transparentności w Polsce, spotkają się z lokalnymi watchdogami oraz urzędnikami odpowiadającymi m. in. za dostęp do informacji publicznej, otwarte dane czy zamówienia publiczne.

Wizyta jest organizowana przez Fundację Wolności w ramach projektu „Otwarty Łuck, Otwarte Równe”.

>> Relacja w Radio Lublin <<

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy