Warsztaty związane z monitoringiem rad dzielnic

No Comments

Warsztaty nt. Kontrola ObywatelskaW miniony weekend zorganizowaliśmy warsztaty dla lokalnych strażników, którzy rozpoczęli monitoring funkcjonowania rad dzielnic w Lublinie. W sobotę odbyły się warsztaty dot. kontroli obywatelskiej i dostępu do informacji publicznej.

Uczestnicy dowiedzieli się m. in. tego, jakimi zasadami kierować się w działalności strażniczej oraz jak korzystać z prawa do informacji i co zrobić w przypadku, gdy wniosek o udostępnienie informacji publicznej pozostaje bez odpowiedzi.

W niedzielę skupiliśmy się na ustroju samorządu lokalnego oraz funkcjonowaniu rad dzielnic w Lublinie. Duże zainteresowanie i wiele dyskusji wzbudziły zagadnienia dot. jednostek pomocniczych miasta. Jak przyznali sami prowadzący, osoby uczestniczące w zajęciach już posiadają dużą wiedzę.

W monitoringu bierze udział 12 osób spośród tych, które wysłały swoje zgłoszenia.

Prezes zarządu Fundacji Wolności. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego (2009). Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin w latach 2014-2016.

O Fundacji Wolności

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście.

Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!

Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.

Więcej nowych wpisów w aktualnościach

Zobacz wszystkie wpisy