Głos na posiedzeniach sejmu najczęściej zabiera poseł Jakub Kulesza, ale to Joanna Mucha składa najwięcej interpelacji. Żadnego glosowania nie opuścili Kazimierz Choma, Krzysztof Szulowski i Sylwester Tułajew. Sprawdziliśmy aktywność posłów z okręgu lubelskiego w ciągu pierwszych 100 dni kadencji sejmu.
Interpelacje poselskie
Joanna Mucha złożyła ich 22 a Jakub Kulesza tylko o jedną mniej. Czyli oboje składali średnio jedną na tydzień. Na trzecim stopniu podium uplasował się sejmowy debiutant, Michał Krawczyk (13 interpelacji). Trójka posłów nie złożyła żadnej interpelacji – Kazimierz Choma, Gabriela Masłowska i Sylwester Tułajew.
Udział w głosowaniach
Tylko trójka posłów (Kazimierz Choma, Krzysztof Szulowski i Sylwester Tułajew – wszyscy PiS) nie opuściła żadnego głosowania. Najsłabszą frekwencją zanotowała Joanna Mucha, ale w tym 700 głosowań przypadało na posiedzenie w dniach 13–14 lutego (posłanka ma usprawiedliwioną nieobecność).
Opis aktywności poszczególnych posłów
Jerzy Bielecki - wystąpił na 3 posiedzeniach sejmu. Napisał osiem interpelacji i jedno pytanie w sprawach bieżących. Udział w głosowaniach 99,70%, opuścił zaledwie trzy głosowania. Przynależy do 2 komisji i 2 podkomisji.
Kazimierz Choma – nie wystąpił na posiedzeniach sejmu, nie złożył żadnej interpelacji, pytań w sprawach bieżących . Ma 100% udział w głosowaniach ( nie opuścił żadnego głosowania). Przynależy do trzech komisji i trzech podkomisji.
Przemysław Czarnek – wystąpił na 10 posiedzeniach sejmu, złożył trzy interpelacje. Nie napisał żadnego pytania w sprawach bieżących. Udział w głosowaniach 98,62% opuścił czternaście głosowań. Przynależy do 3 komisji i 3 podkomisji.
Jacek Czerniak – wystąpił na dwóch posiedzeniach i złożył siedem interpelacji, cztery pytania w sprawach bieżących. Udział w głosowaniach 99,61% opuścił zaledwie cztery głosowania. Przynależy do dwóch komisji sejmowych.
Michał Krawczyk – czterokrotnie wziął udział w wystąpieniach sejmowych. Napisał 13 interpelacji, jedno pytanie w sprawach bieżących. Udział w głosowaniach 99,70% opuścił 3 głosowania. Przynależy do jednej komisji i dwóch podkomisji sejmowych.
Jakub Kulesza – najwięcej razy z wszystkich posłów z okręgu lubelskiego występuje na posiedzeniach sejmu aż siedemnaście. Na drugim miejscu z ilością składanych interpelacji (21). Nie przynależy do żadnej podkomisji sejmowej.Udział w głosowaniach 98,42%.
Jan Łopata – wystąpił na siedmiu posiedzeniach sejmowych, trzy interpelacje oraz jedno pytanie w sprawach bieżących. Udział w głosowaniach 99,70% i trzy razy nie głosował. Przynależy do dwóch komisji sejmowych i nie należy do podkomisji sejmowych.
Gabriela Masłowska – jedenaście razy wystąpiła na posiedzeniach sejmu. Nie napisała ani jednej interpelacji i pytania w sprawach bieżących. Jest drugą posłanką, która opuściła największą liczbę głosowań (w sumie 38). Frekwencja w głosowaniach wynosi 96,25%. Należy do dwóch komisji: komisji Finansów Publicznych i komisja Zdrowia oraz dwóch podkomisji.
Joanna Mucha – posłanka z największą liczbą interpelacji – 22 w przeciągu pierwszych 100 dni kadencji. Najmniej uczestniczy w głosowaniach – 30,07%. najwięcej nieobecności 709 podczas głosowania. Jednak wszystkie nieobecności ma usprawiedliwione.
Sławomir Skwarek – wystąpił 3 razy na posiedzeniach sejmu, napisał trzy interpelacje. Złożył dwa zapytania w sprawach bieżących. Opuścił zaledwie dwa głosowania, frekwencja głosowania wynosi 99,80%. Przynależy do dwóch komisji : Edukacji Nauki i Młodzieży oraz komisji Infrastruktury. Jako jedyny poseł należy do 5 podkomisji sejmowych.
Artur Soboń – nie występuje na posiedzeniach sejmu, złożył jedną interpelację. Bierze czynny udział w głosowaniach frekwencja wynosi 99,01%. Nie należy do żadnej komisji ani podkomisji sejmowej.
Krzysztof Szulowski – wystąpił 6 razy na posiedzeniach sejmu. Napisał jedną interpelację ma 100% udział w głosowaniach sejmu. Przynależy do dwóch komisji- Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Zdrowia i trzech podkomisjach.
Sylwester Tułajew – nie występuje w ogóle na posiedzeniach sejmu, nie składa interpelacji. Nie piszę pytaniach w sprawach bieżących. W głosowaniach ma 100% frekwencję. Przynależy do dwóch komisji – Komisji ds. Unii Europejskiej i Komisji Finansów Publicznych i jednej podkomisji.
Marta Wcisło – występuje bardzo często na posiedzeniach sejmowych, Zajmuje drugie miejsce pod tym względem z liczbą 13. Składa zarówno interpelacje jak i pytania w sprawach bieżących. Udział w głosowaniach 99,61%.
Naszą misją jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny.
O Fundacji Wolności
Naszą misją jest popularyzacja jawności i zasad dobrego rządzenia celem zwiększania wpływu mieszkańców na samorząd lokalny. Chcemy aby ludzie mieli wiedzę o samorządzie, motywację oraz bezpośredni wpływ na decyzje, władze, wydatki oraz swoje otoczenie.
Czy jesteś świadkiem przewinienia urzędników w Lublinie? A może próbujesz zdobyć ogólnodostępne informacje w urzędzie, ale są zatajane? Pomożemy Ci!
Dbamy o przejrzystość naszej strony. Wszystkie starsze wpisy odnajdziesz w archiwum aktualności.