Sprawdź swoją radę dzielnicy!

No Com­ments

Szu­ka­my wolon­ta­riu­szy chęt­nych do moni­to­ro­wa­nia swo­ich rad dziel­nic

Chcesz wspól­nie z nami spraw­dzić funk­cjo­no­wa­nie rad dziel­nic w Lubli­nie? Zdia­gno­zo­wać pro­ble­my i zapro­po­no­wać zmia­ny? Zwięk­szyć dostęp­ność infor­ma­cji o dzia­łal­no­ści rad dziel­nic? Zgłoś się do nas i zostań lokal­nym straż­ni­kiem Two­jej rady dziel­ni­cy!

Zada­niem lokal­nych straż­ni­ków będzie:

-udział w posie­dze­niach rad dziel­nic (raz w mie­sią­cu w okre­sie do wrze­śnia 2015),

-wizy­ty na dyżu­rach człon­ków rad i zarzą­dów,

-spraw­dze­nie jako­ści i spo­so­bów komu­ni­ka­cji rad dziel­nic z miesz­kań­ca­mi,

-spraw­dze­nie wyko­rzy­sta­nia i reali­za­cji inwe­sty­cji wska­za­nych w ramach tzw. rezer­wy celo­wej rad dziel­nic,

-wystę­po­wa­nie do urzę­du mia­sta i samych rad o udo­stęp­nie­nie doku­men­tów z prac rad,

-przy­go­to­wa­nie reko­men­da­cji nt. zwięk­sze­nia przej­rzy­sto­ści i efek­tyw­no­ści dzia­ła­nia dla poszcze­gól­nych rad dziel­nic.

Ofe­ru­je­my Ci:

-zdo­by­cie umie­jęt­no­ści straż­ni­czych,

-bez­płat­ny udział w dwu­dnio­wym szko­le­niu z noc­le­giem w hote­lu w dniach 20–21 wrze­śnia,

-udo­stęp­nie­nie sprzę­tu tech­nicz­ne­go do nagry­wa­nia posie­dzeń rady dziel­ni­cy (dyk­ta­fon, kame­ra),

-pomoc we wszyst­kich dzia­ła­niach i wspar­cie eks­perc­kie,

-umo­wę wolon­ta­riac­ką,

-cer­ty­fi­kat lokal­ne­go straż­ni­ka,

-moż­li­wość dal­szej współ­pra­cy przy innych dzia­ła­niach Fun­da­cji Wol­no­ści.

Klik­nij tutaj, aby wypeł­nić for­mu­larz zgło­sze­nio­wy

Pre­zes zarzą­du Fun­da­cji Wol­no­ści. Absol­went Szko­ły Lide­rów Spo­łe­czeń­stwa Oby­wa­tel­skie­go (2009). Czło­nek Rady Dzia­łal­no­ści Pożyt­ku Publicz­ne­go Mia­sta Lublin w latach 2014–2016.

Misją Fun­da­cji Wol­no­ści jest spo­łecz­na kon­tro­la prze­strze­ga­nia pra­wa i dąże­nie do jako­ścio­wych zmian dzia­łal­no­ści orga­nów wła­dzy publicz­nej, w inte­re­sie oby­wa­te­li. Chce­my by miesz­kań­cy Lubli­na real­nie decy­do­wa­li o tym, co się dzie­je w mie­ście.

Czy jesteś świad­kiem prze­wi­nie­nia urzęd­ni­ków w Lubli­nie? A może pró­bu­jesz zdo­być ogól­no­do­stęp­ne infor­ma­cje w urzę­dzie, ale są zata­ja­ne? Pomo­że­my Ci!

Dba­my o przej­rzy­stość naszej stro­ny. Wszyst­kie star­sze wpi­sy odnaj­dziesz w archi­wum aktu­al­no­ści.

Zobacz wszyst­kie wpi­sy