Zapraszamy na szkolenie nt. prawa dostępu do informacji publicznych

Chcemy by mieszkańcy Lublina realnie decydowali o tym, co się dzieje w mieście. Sprawdzamy czy urzędnicy sensownie wydają nasze pieniądze. Dzięki nam mieszkańcy dzielnicy Rury skorzystali z budżetu obywatelskiego – teraz budżet obywatelski jest w całym mieście.

Doprowadziliśmy do powstania rejestru miejskich wydatków, dzięki któremu Lublinianie mogą sprawdzić ile ich kosztowała budowa basenu olimpijskiego, koncert Budki Suflera czy remont osiedlowej drogi.

Teraz zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie nt. dostępu do informacji publicznych.

Warsztat odbędzie się we wtorek, 2 grudnia w godz. 10-14 w sali szkoleniowo-konferencyjnej w biurze PCK przy ul. Puchacza 6 w Lublinie.

Zapisy przez formularz: http://goo.gl/ArG5qQ

Program spotkania:

1) podstawy prawne,

2) tryb składania wniosków z zastosowaniem ustawy o dostępie do informacji publicznej,

3) nauka pisania wniosków,

4)proces postępowania przed sądami administracyjnymi w razie nieudostępnienia informacji publicznej,

5) przykłady, dyskusja, możliwość zadawania pytań.

Szkolenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.