Zapraszamy na rozprawę w WSA

W dniu 30 października o godz. 14 (sala nr II) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie (przy ul. Skłodowskiej) rozstrzygnie, czy spółka miejska SPR Lublin SSA powinna udostępniać informacje o zawieranych przez siebie umowach.

Władze spółki twierdzą że nie, bo spółka „nie korzysta z dotacji i przekazywanego majątku przez jednostki samorządu terytorialnego”. Tymczasem 16 października Rada Miasta zadecydowała o dokapitalizowaniu spółki kwotą 700 tys. zł…

Ponadto władze spółki twierdzą, że treść zawieranych umów nie stanowi informacji o działalności spółki.

Fundacja Wolności, która złożyła skargę na spółkę zaprasza mieszkańców Lublina na rozprawę. Pokażmy, że ma dla nas znaczenie, jak wydatkowane są nasze pieniądze! Każdy ma prawo obserwować rozprawę.

Poniżej pełna treść odpowiedzi spółki na nasza skargę:

spr_odp_1spr_odp_2