Wizyta studyjna organizacji strażniczych z Ukrainy

W dniach 28 czerwca – 1 lipca w Lublinie będzie przebywać grupa 10 aktywistów, w tym przedstawicieli organizacji strażniczych oraz dziennikarzy obywatelskich z Łucka i Równego (miast partnerskich Lublina).

Podczas pobytu w Lublinie wezmą udział w warsztatach dot. kontroli obywatelskiej, jawności i transparentności w Polsce, spotkają się z lokalnymi watchdogami oraz urzędnikami odpowiadającymi m. in. za dostęp do informacji publicznej, otwarte dane czy zamówienia publiczne.

Wizyta jest organizowana przez Fundację Wolności w ramach projektu „Otwarty Łuck, Otwarte Równe”.

>> Relacja w Radio Lublin <<

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.