Warsztaty związane z monitoringiem rad dzielnic

Warsztaty nt. Kontrola ObywatelskaW miniony weekend zorganizowaliśmy warsztaty dla lokalnych strażników, którzy rozpoczęli monitoring funkcjonowania rad dzielnic w Lublinie. W sobotę odbyły się warsztaty dot. kontroli obywatelskiej i dostępu do informacji publicznej.

Uczestnicy dowiedzieli się m. in. tego, jakimi zasadami kierować się w działalności strażniczej oraz jak korzystać z prawa do informacji i co zrobić w przypadku, gdy wniosek o udostępnienie informacji publicznej pozostaje bez odpowiedzi.

W niedzielę skupiliśmy się na ustroju samorządu lokalnego oraz funkcjonowaniu rad dzielnic w Lublinie. Duże zainteresowanie i wiele dyskusji wzbudziły zagadnienia dot. jednostek pomocniczych miasta. Jak przyznali sami prowadzący, osoby uczestniczące w zajęciach już posiadają dużą wiedzę.

W monitoringu bierze udział 12 osób spośród tych, które wysłały swoje zgłoszenia.