Urzędnicy i watchdogi – czy współpraca jest możliwa? We wtorek debata

Już we wtorek, 26 września w czasie Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej odbędzie się panel dyskusyjny „Urzędnicy i watchdogi – czy współpraca jest możliwa? Perspektywa polska i ukraińska„. Zapraszamy na spotkanie.

Vitaliy German - wicemer miasta Równe

Vitaliy German – wicemer miasta Równe (fot. facebook)

W dyskusji udział wezmą:

• Vitaliy German – wicemer miasta Równe,
  • Jadwiga Furmaniak – kierownik referatu ds. petycji, nieodpłatnej pomocy prawnej i obsługi informacyjnej (Urząd Miasta Lublin),
  • Svyatoslav Klichuk – analityk i koordynator inicjatywy publicznej „Dla uczciwego przetargu”,
  • Andriyy Tokarski – Rada Koordynacyjna NGO Sieć Obywatelska OPORA,

Panel poprowadzi Krzysztof Jakubowski – prezes Fundacji Wolności.

Będziemy rozmawiać o relacjach urzędów i organizacji strażniczych. Szczególnie ciekawe może być porównanie sytuacji w Polsce i na Ukrainie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.45 w sali S2 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2.

Rita - Przemiany w RegioniePanel dyskusyjny jest elementem projektu „Otwarty Łuck, Otwarte Równe” współfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Przemiany w regionie, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.