Szkolenie nt. dostępu do informacji publicznych

Zapraszamy do udziału w 4-godzinnym, bezpłatnym szkoleniu poświęconym dostępowi do informacji publicznych.

Szczególnie zapraszamy wszystkich mieszkańców, przedstawicieli trzeciego sektora, społeczników – zainteresowanych jawnością życia publicznego i wydatkowaniem publicznych pieniędzy.

W czasie spotkania dowiecie się, o co obywatel ma prawo pytać, kogo ma prawo pytać oraz jak zadawać pytania, aby otrzymać pożądane odpowiedzi.

Szkolenie odbędzie się 30 czerwca w godz. 16-20 w Domu Kultury Narnia przy ul. Lwowskiej 12 w Lublinie. Sala będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Tematyka szkolenia:

• podstawy prawne,
  • tryb składania wniosków z zastosowaniem ustawy o dostępie do informacji publicznej,
  • nauka pisania wniosków, proces postępowania przed sądami administracyjnymi w razie nieudostępnienia informacji publicznej,
  • przykłady, dyskusja, możliwość zadawania pytań.

Aby się zgłosić, wypełnij formularz (kliknij tutaj, aby wypełnić).

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Jawny Lublin”, dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.