Sprawdź swoją radę dzielnicy!

Szukamy wolontariuszy chętnych do monitorowania swoich rad dzielnic

Chcesz wspólnie z nami sprawdzić funkcjonowanie rad dzielnic w Lublinie? Zdiagnozować problemy i zaproponować zmiany? Zwiększyć dostępność informacji o działalności rad dzielnic? Zgłoś się do nas i zostań lokalnym strażnikiem Twojej rady dzielnicy!

Zadaniem lokalnych strażników będzie:

-udział w posiedzeniach rad dzielnic (raz w miesiącu w okresie do września 2015),

-wizyty na dyżurach członków rad i zarządów,

-sprawdzenie jakości i sposobów komunikacji rad dzielnic z mieszkańcami,

-sprawdzenie wykorzystania i realizacji inwestycji wskazanych w ramach tzw. rezerwy celowej rad dzielnic,

-występowanie do urzędu miasta i samych rad o udostępnienie dokumentów z prac rad,

-przygotowanie rekomendacji nt. zwiększenia przejrzystości i efektywności działania dla poszczególnych rad dzielnic.

Oferujemy Ci:

-zdobycie umiejętności strażniczych,

-bezpłatny udział w dwudniowym szkoleniu z noclegiem w hotelu w dniach 20-21 września,

-udostępnienie sprzętu technicznego do nagrywania posiedzeń rady dzielnicy (dyktafon, kamera),

-pomoc we wszystkich działaniach i wsparcie eksperckie,

-umowę wolontariacką,

-certyfikat lokalnego strażnika,

-możliwość dalszej współpracy przy innych działaniach Fundacji Wolności.

Kliknij tutaj, aby wypełnić formularz zgłoszeniowy