Spotkanie nt. prawa do informacji

kizdebski

W dniu 5 grudnia zorganizowaliśmy w lubelskim ratuszu otwarte spotkanie dla mieszkańców i członków organizacji pozarządowych, poświęcone dostępowi do informacji publicznej. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 osób.

Naszym gościem był Pan Krzysztof Izdebski, prawnik, ekspert w dziedzinie dostępu do informacji publicznej, członek stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Ekspert przedstawił podstawy prawne dostępu do informacji publicznej, następnie Krzysztof Kowalik z Fundacji Wolności podzielił się swoimi lubelskimi doświadczeniami ze stosowania prawa do informacji publicznej.

FLOP

W dalszej części odbyła się gorąca dyskusja. Mieszkańcy zwracali uwagę na problemy uzyskania informacji publicznej w spółdzielniach mieszkaniowych oraz samorządach zawodowych.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych.