Radni – Bezradni. Po co nam Rada Miasta?

Zapraszamy mieszkańców Lublina na spotkanie poświęcone kompetencjom radnych i Rady Miasta. Warto wiedzieć, co mogą (a czego nie) radni, których wybierzemy już 16 listopada.
Wspólnie z zaproszonymi gośćmi będziemy dyskutować wokół trzech zagadnień:
1. „Co może Rada Miasta? Czy Rada Miasta na wpływ na działalność Prezydenta? Jeśli tak, to jaki?”
2. „Wpływ Rady Miasta na uchwalenie i zmiany w budżecie”
3. „Samorządowe unie personalne – o (nie)zależności radnych”

Do dyskusji zaprosiliśmy m.in.:
Jacek Sobczak – doświadczony samorządowiec, Radny Rady Miasta Lublin w latach 1990-2006,
Szymon Osowski – Prezes Stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska, 9 w rankingu najbardziej wpływowych prawników w Polsce wg Dziennika Gazeta Prawna.W 2011 roku został nominowany do tytułu Prawnika PRO BONO za swoją pracę na rzecz prawa do informacji i praw obywateli

Spotkanie poprowadzi Pani Agnieszka Grzegorczyk z Wydziału Politologii UMCS.
Termin i miejsce:
6 listopada, czwartek, godz. 17:00 – Aula Wydziału Politologii UMCS