Jeszcze w lipcu pytaliśmy o efektywność wyjazdu do Izraela

W związku z kontrolą CBA w urzędzie marszałkowskim, informujemy, że Fundacja Wolności w lipcu i sierpniu zwróciła się z pytaniami o jego efektywność oraz koszty do Prezydenta Miasta Lublin a następnie do Marszałka Województwa Lubelskiego (obydwie odpowiedzi zamieszczamy poniżej).

Z pytaniami wystąpiliśmy w związku z interwencją jednego z niezadowolonych uczestników tego wyjazdu.

W obydwu przypadkach pytaliśmy o listę uczestników wyjazdu, koszty, dokumentację z wyjazdu.

Pytania przesłane do marszałka:
– kto z pracowników Urzędu Marszałkowskiego wyjeżdżał w czerwcu do służbowo Izraela?
– Z kim się tam spotkał?
– Wnoszę o udostępnienie dokumentacji z wyjazdu (notatki/nagrania/dokumentacja fotograficzna/inne).
– Kto jeszcze brał udział w tym wyjeździe? Proszę o udostępnienie pełnej listy osób oraz reprezentowanych przez nie instytucji.
– Ile kosztował wyjazd? Wnoszę o przesłanie kopii dokumentów księgowych, poświadczających koszty wyjazdu.

Marszałek przedłużył termin odpowiedzi, wskazując na potrzebę zebrania danych (w tym listy uczestników wyjazdu oraz dokumentów poświadczających jego koszty).

Odpowiedź Marszałka:

Marszałek przedłużenie odp ws wyjazdu do Izraela by fundacjawolnosci on Scribd

Odpowiedź Prezydenta:

Odp Prezydenta ws wyjazdu do Izraela by fundacjawolnosci on Scribd