Gdy coś jest nie tak…

Jesteś świadkiem nieprawidłowości w urzędzie lub dotyczących publicznych
pieniędzy? Nie jest Ci to obojętne? Rozwiąż ten problem wspólnie z nami!

Misja Fundacji Wolnosci jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dazenie do transparentnosci działan organów władzy publicznej, w interesie obywateli. Chcemy by mieszkancy realnie decydowali o tym, co dzieje sie w ich gminie.

W czym pomagamy?

Sprawy, którymi się zajmujemy dotyczą:
• transparentności działania organów władzy lokalnej,
• przeciwdziałania korupcji,
• przeciwdziałania konfl iktowi interesów w sektorze publicznym,
• nieprawidłowości i działań niezgodnych z prawem w sektorze publicznym,

Jak możemy pomóc?

Jeśli zauważyłeś problem opisany powyżej, skontaktuj się z nami. Wszystkie sprawy analizujemy i w razie możliwości podejmujemy interwencję. Podaj nam swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli Cię powiadomić o rezultatach naszych działań (gwarantujemy anonimowość).

Sprawy sądowe

Pomagamy egzekwować Twoje prawo do informacji:
• uczymy, jak składać wniosek o udostępnienie informacji publicznej,
• piszemy skargi na bezczynność organów,
• ponosimy koszty sądowe,
• obserwujemy rozprawy sądowe w sprawach o nieudostępnienie informacji,

W ostatnim roku udało nam się wyegzekwować informacje nt. wynagrodzeń członków zarządu państwowej spółki PGE Dystrybucja SA, zestawienia wydatków ze służbowych kart urzędników oraz wysokości nagród w Urzędzie Kontroli Skarbowej.

Uwaga! Nie pomagamy w prywatnych sprawach, np. w sytuacji, gdy urząd nie wypłaca należnych Ci pieniędzy albo niesłusznie nakazał rozbiórkę garażu.

Napisz lub zadzwoń do nas

kontakt@fundacjawolnosci.org

tel. 513 97 95 97